Aktualności

Wygrana z GKS-em Tychy po golach w końcówce

18
06 / 07 / 2019

W pierwszym dzisiejszym meczu kontrolnym piłkarze ŁKS-u pokonali po golach Ricardo Guimaraesa oraz Michała Trąbki pierwszoligowy GKS Tychy 2:1.

Od początku spotkania obie drużyny starały się grać ofensywnie, jednak zdecydowanie lepiej prezentowali się Tyszanie, którzy udokumentowali swoją przewagę bramką. W 11. minucie po szybkiej wymianie podań Mateusz Piątkowski dobrze zachował się w polu karnym i płaskim uderzeniem pokonał Michała Kołbę.

Ełkaesiacy starali długo utrzymywać się przy piłce i w swoim stylu przedostawać się pod pole karne przeciwnika, jednak ich próby często były niedokładne. W 25. minucie mocnym uderzeniem z dystansu popisał się Jan Grzesik, ale piłka o centymetry minęła słupek bramki GKS-u. Zaskoczyć Konrada Jałochę strzałem z dalszej odległości próbował również Pirulo, ale i jego próba okazała się niecelna. Do końca pierwszej części spotkania, dzięki dobrej postawie w grze defensywnej zawodników GKS-u, zawodnicy „biało-czerwono-białych” nie mieli już dobrych okazji do wyrównania i zakończyła się ona skromnym prowadzeniem Tyszan.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Kazimierza Moskala. W 57. minucie po dalekim podaniu Jana Sobocińskiego do Jana Grzesika ten drugi świetnie zgrał głową z pierwszej piłki do Łukasza Sekulskiego, jednak uderzenie naszego napastnika było zbyt lekkie i nie mogło zaskoczyć golkipera GKS-u. Zawodnicy z Tychów mieli chwilę później szansę na podwyższenie wyniku, ale strzał Jakuba Piątka dobrze obronił Dominik Budzyński.

W 70. minucie na boisku pojawiła się czwórka zawodników rezerwowych: Ievgen Radionov, Michał Trąbka, Adam Ratajczyk i Artur Sójka. Ich wejście jeszcze bardziej ożywiło grę „Rycerzy Wiosny”. Dziesięć minut później udało się to przełożyć na bramkę wyrównującą. „Żenia” zagrał do Ricardo Guimaraesa, który przyjęciem piłki zmylił obrońców a później świetnie uderzył po długim rogu. Bramkarz GKS-u nie miał w tej sytuacji szans na skuteczną interwencję. Na pięć minut przed końcem po dobrym przechwycie Adama Ratajczyka na strzał z dystansu zdecydował się Radionov, ale tym razem Adrian Odyjewski złapał piłkę. Kilka sekund później Michał Trąbka odnalazł się w polu karnym i ładnym mierzonym strzałem od słupka wyprowadził ŁKS na prowadzenie.

Do końca spotkania gracze ŁKS nie pozwolili już GKS-owi na zdobycie gola wyrównującego i zakończyło się ono zwycięstwem 2:1 dla naszego zespołu. W drugim dzisiejszym spotkaniu kontrolnym ełkaesiacy zmierzą się z trzecioligową Kotwicą Kołobrzeg. Początek tego pojedynku o godzinie 17:00.


Sparing: ŁKS Łódź – GKS Tychy 2:1 (0:1)

  • Bramki: Ricardo Guimaraes 80’, Michał Trąbka 86’ –  Mateusz Piątkowski 11’

Składy:

  • ŁKS: 25. Michał Kołba (46’; 33. Dominik Budzyński) – 21. Jan Grzesik, 2. Jan Sobociński, 24. Kamil Juraszek, 3. Adrian Klimczak – 13. Ruiz Lopez Pirulo (70’; Adam Ratajczyk), 23. Bartłomiej Kalinkowski, 28. Łukasz Piątek (70’; Artur Sójka), 14. Ricardo Guimaraes, 7. Patryk Bryła (70’; 19. Michał Trąbka) – 22. Łukasz Sekulski (70’; 10. Ievgen Radionov)
  • GKS: Konrad Jałocha – 7. Maciej Mańka, 10. Marcin Biernat, 77. Marcin Kowalczyk, 4. Ken Kallaste – 97. Aleksander Biegański, 14. Dario Krišto, 31. Keon Daniel, 8. Łukasz Grzeszczyk, 32. Sebastian Steblecki – 29. Mateusz Piątkowski | II połowa: Konrad Jałocha (62, 1. Adrian Odyjewski) – 2. Jakub Piątek, 34. Mateusz Pańkowski, 3. Łukasz Sołowiej, 79. Paweł Szołtys – 24. Dominik Połap (70, 11. Nikolas Wróblewski), 6. Wojciech Szumilas, 47. Kacper Laskoś, 18. Kacper Piątek – 44. Mathieu Scalet, 9. Dawid Kasprzyk (70, 19. Michał Staniucha)


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny