Drużyna

Władysław Król: „Moje życie. Bez względu na wszystko”

12.12.2021

12.12.2021

Władysław Król: „Moje życie. Bez względu na wszystko”

fot. z archiwum Jacka Bogusiaka

– Czym jest ŁKS? Moim życiem – mówił Władysław Król ponad 40 lat temu. Na stronie TVP VOD znajdziecie dwa archiwalne filmy poświęcone naszemu klubowi. Oba zawierają bezcenny materiał archiwalny.

Kilka dni temu na stronie TVP VOD pojawiły się dwa cenne dla kibiców ŁKS-u materiały archiwalne pochodzące z końca lat 70. Oba dotyczą Łódzkiego Klubu Sportowego, oba zawierają nieznane dotąd wypowiedzi ludzi związanych ŁKS-u, oba gorąco polecamy.

Wśród nich znajduje się reportaż zrealizowany z okazji 60-lecia pracy zawodowej hokeisty, piłkarza i trenera – Władysława Króla, najwybitniejszego sportowca Łodzi i patrona naszego stadionu. Władysław Król opowiada w nim o swojej sportowej karierze, pracy szkoleniowej i oczywiście ukochanym klubie, w którym spędził kilka dziesięcioleci.

Władysław Król: Ćwiczyłem wszystko, co się dało. Już na sam dźwięk piłki człowiekowi szybciej biło serce. Czym jest ŁKS? Moim życiem. Bez względu na to, czy jest na górze, czy na dole. Jemu poświęciłem całe życie.

Drugi film („70 lat Łódzkiego Klubu Sportowego”) zawiera nie tylko rozmowy z legendami ŁKS-u i działaczami klubu z lat 70., ale także fragmenty meczów piłkarzy, koszykarek czy koszykarzy. Dzięki temu zobaczymy w akcji m.in. Stanisława Terleckiego, Mirosława Bulzackiego i Marka Dziubę, co więcej usłyszymy również doping kibiców ŁKS-u.

Zobacz film: Władysław Król – legenda i historia łódzkiego sportu

Zobacz film: 70 lat Łódzkiego Klubu Sportowego