Trenerzy ŁKS z wizytą u Marcelino w Athletic Bilbao

10 / 12 / 2021

Sztab szkoleniowy ŁKS-u nie próżnuje nawet w okresie przedświątecznym. Ełkaesiacy przebywają na kilkudniowej wizycie w Athletic Bilbao, gdzie nasi trenerzy spotkali się m.in. z Marcelino, czyli trenerem obecnie 9. drużyny hiszpańskiej La Liga.

Trenerzy Kibu Vicuña, Marcin Pogorzała, Paweł Drechsler, Jacek Janowski i Michał Lewandowski w baskijskim klubie pojawili się 6 grudnia i od tego dnia mieli okazję obserwować przez cały tydzień zajęcia szkoleniowe na obiekcie treningowym Lezama oraz wymienili się doświadczeniami ze sztabem trenerskim Athletic Bilbao na czele z Marcelino.

Hiszpański szkoleniowiec w przeszłości awansował z Recreativo Huelva i Realem Saragossa do Primera División, z Racingiem Santander, Villarrealem i Valencią zakwalifikował się do europejskich pucharów (z tym ostatnim do Ligi Mistrzów), a pracował także w Sportingu Gijón i Sevilli. Od tego roku jest menadżerem Athletic Bilbao, które obecnie zajmuje 9. miejsce w tabeli hiszpańskiej La Liga.

– Postanowiliśmy wykorzystać okres przedświąteczny i zdobyć nowe doświadczenie, które na pewno wykorzystamy w naszej pracy – mówi trener Paweł Drechsler, który wraz z Marcinem Pogorzałą pełni w Łódzkim Klubie Sportowym funkcję asystenta Kibu Vicuñy.

Wizytę ełkaesiaków w baskijskim klubie zakończy sobotni mecz Primera División, w którym Athletic Bilbao zmierzy się na stadionie San Mamés z Sevillą.