Mecz Wisła – ŁKS sędziuje Paweł Raczkowski

Mecz Wisła – ŁKS sędziuje Paweł Raczkowski

fot. Borys Gogulski / Cyfrasport

Arbitrem meczu 13. kolejki Fortuna 1 Ligi, w którym ŁKS zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Kraków, będzie Paweł Raczkowski.

Doświadczony arbiter, który w przeszłości był rozjemcą m.in. wielu meczów w europejskich pucharach (w tym Ligi Mistrzów i Ligi Europy), w tym sezonie sędziował siedem spotkań PKO Ekstraklasy, a także mecz o Superpuchar Polski i spotkanie Ligi Europy UEFA pomiędzy Sheriffem Tiraspol a Manchesterem United.

Co ciekawe, po raz ostatni ełkaesiacy spotkali się z tym arbitrem też przy okazji meczu z Wisłą Kraków (2:4 w 2019 roku), a nieco wcześniej Paweł Raczkowski był rozjemcą starcia łodzian z Górnikiem w Zabrzu (1:1 również w 2019 roku).

W piątek asystentami Pawła Raczkowskiego będą Adam Kupsik i Michał Pierściński, a sędzią technicznym Piotr Rzucidło. Za system wideoweryfikacji VAR odpowiadają Jacek Małyszek oraz Dawid Golis. Zawody rozpoczną się o godz. 20.30.