Podsumowanie weekendu Akademii (15-16 maja)

Podsumowanie weekendu Akademii (15-16 maja)

Komplet punktów drużyn seniorskich, przełamanie ŁKS U17 i drugie miejsce na ogólnopolskim turnieju Ślesin Cup zespołu trenerów Marcina Krasnopolskiego i Jakuba Drzewieckiego – weekend w wykonaniu Akademii ŁKS-u należy uznać za udany.

Rezerwy ŁKS-u po raz trzeci w sezonie strzeliły w jednym meczu osiem goli. Tym razem podopieczni Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera wysoko pokonali Ner Poddębice. Relację z tego spotkania można przeczytać TUTAJ.

Trzecia drużyna ŁKS-u w starciu na szczycie A klasy okazała się lepsza od Saints Łódź. Ełkaesiacy wygrali 2:0 na boisku rywala po golach Adama Króla i Bartosza Bargiela. Poza zwycięstwem w seniorskich rozgrywkach, podopieczni Radosława Pęciaka i Michała Zientarskiego okazali się lepsi także od rówieśników z Lechii Bełchatów. W rozgrywkach juniorskich A1 triumfowali 6:0.

Po serii porażek, z ulgą mogli wreszcie odetchnąć zawodnicy ŁKS U17. Juniorzy młodsi wygrali 4:0 na wyjeździe z SPSCH Widzew. Wynik ten jest o tyle istotny, że blisko dziesięciu zawodników tej drużyny zmaga się z urazami. Smaku zwycięstwa nie zaznał w weekend niestety ŁKS U16. Druga drużyna Jakuba Wróblewskiego i Mariusza Zasady jedynie zremisowała 1:1 z Pogonią Zduńska Wola.

Podobne rezultaty osiągnęły dwie drużyny trampkarzy. Starsi (ŁKS U15) na wyjeździe zremisowali 1:1 z SAP Andrespolią. Ze zwycięstwa cieszyli się za to rok młodsi zawodnicy – ŁKS U14. W ośrodku treningowym Akademii przy ul. Krańcowej biało-czerwono-biali pokonali Piotrcovię Piotrków Trybunalski 4:1.

Tego weekendu do udanych nie mogą zaliczyć drużyny ŁKS U13 i ŁKS U12, które z czterech meczów wygrały jeden. Podopieczni Michała Zientarskiego, Kacpra Modrzejewskiego, Oktawiana Maliszewskiego i Bartosza Krymarysa pokonali Victorię Rąbień 4:2, ale musieli uznać wyższość Orłów Zduńska Wola (1:3), Warty Sieradz (0:1) i KKS-u Koluszki (0:2).

ŁKS U10 w sobotę rozegrał dwa mecze i oba wygrał. Na wyjeździe ełkaesiacy pokonali Jagiellonię Tuszyn 11:4. W tym czasie, u siebie, druga drużyna z tego rocznika nie dała szans TMF Tomaszów Mazowiecki, wygrywając 10:4.

ŁKS U11 w weekend nie rozgrywał meczów ligowych, gdyż uczestniczył w dwudniowym prestiżowym turnieju Ślesin Cup. Ełkaesiacy w jego trakcie rozegrali dwanaście meczów, z czego osiem wygrywali i cztery zremisowali. Ostatecznie drużyna Marcina Krasnopolskiego i Jakuba Drzewieckiego zajęła drugie miejsce. Po zaciętym finale z Lechem Poznań zakończonym wynikiem 0:0, biało-czerwono-biali przegrali w serii rzutów karnych.

Autor: Mateusz Żegota