Aktualności

Walking Futbol ŁKS znów dotarł do finału Almelo City Cup

5
08 / 06 / 2024

Drużyna Walking Futbol ŁKS drugi rok z rzędu dotarła do finału Almelo City Cup – najbardziej prestiżowego turnieju w chodzonej odmianie piłki nożnej.

Za nami ósma edycja Almelo City Cup, w której wzięły udział najlepsze drużyny uprawiające chodzoną odmianę piłki nożnej, a wśród nich kolejny raz Walking Futbol ŁKS, który tak jak w ubiegłym roku spisał się kapitalnie i dotarł aż do finału w kategorii Hendrie Kreuzen 55+, po drodze wygrywając cztery mecze, trzy remisując i przegrywając dopiero pechowo w finałowym starciu z belgijskim Walking Bears.

Ełkaesiacy rozkręcali się w trakcie Almelo City Cup z meczu na mecz, w sumie zdobyli aż 11 goli (autorami wszystkich bramek Tomaszowie Wojtczyk i Cebula). Warto również wiedzieć, że ważnym członkiem tego zespołu jest Marek Dziuba, wychowanek ŁKS-u i medalista mundialu, a zawodnikiem Walking Futbol ŁKS jest jeden z jego podopieczny z mistrzowskiej drużyny, która w 1998 roku zdobyła mistrzostwo Polski, czyli wspomniany wyżej Tomasz Cebula.

– Myślę, że godnie reprezentowaliśmy nasz ukochany klub. Jest w nas sportowa złość, ale dwa razy z rzędu zająć drugie miejsce w największym europejskim turnieju to super osiągnięcie. Dziękuję w imieniu chłopaków i własnym za dobre słowo i wszystkie gratulacje – powiedział po zakończeniu turnieju Paweł Lewandowski (znany kibic ŁKS-u wraz z Jarosławem Paradowskim jest współtwórcą tej drużyny).

Dodajmy, że drużyna ŁKS-u w walking futbolu, czyli chodzonej odmiany piłki nożnej, powstała na początku 2023 roku i regularnie uczestniczy zarówno w polskich, jak i zagranicznych turniejach, popularyzując Łódzki Klub Sportowy na świecie. Uprawianie tej dyscypliny ma na celu aktywizację ruchową osób powyżej 50 lat i propagowanie aktywnego stylu życia wśród seniorów.


Walking Futbol ŁKS w Almelo City Cup 2024

  • ŁKS – Melksham (Wielka Brytania) 2:0 (Gole: Tomasz Wojtczyk ⚽⚽)
  • ŁKS – SG Leeheim (Niemcy) 2:2 (Gole: Tomasz Wojtczyk ⚽⚽)
  • ŁKS – Walking Bears (Belgia) 1:1 ( Gol: Tomasz Cebula ⚽)
  • ŁKS – Garon Park (Wielka Brytania) 0:0
  • ŁKS – SSV Sung (Niemcy) 2:1 (Gole: Tomasz Cebula ⚽ ⚽)
  • ŁKS – Leehaim (Niemcy) 2:1 ( Gole: Tomasz Cebula ⚽ ⚽)
  • 1/2 finału: ŁKS – Grimsby Mariners (Wielka Brytania) 1:0 (Gol: Tomasz Cebula ⚽)
  • Finał: ŁKS – Walking Bears (Belgia) 1:2 ( Gol: Tomasz Wojtczyk ⚽)

Walking Futbol ŁKS (skład w Almelo City Cup 2024): 

Tomasz Cebula, Tomasz Wojtczyk, Sławomir Karbowski, Jarosław Kuciński, Piotr Skrzydlewski, Jarosław Paradowski, Marek Miszczak, Mirosław Bąk, Jarosław Strejczek, Mariusz Goss. Trener: Marek Dziuba. Coach: Paweł Lewandowski.Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny