Drużyna

Dani Ramirez już w domu | W sobotę Zabrze

24.04.2024

24.04.2024

Dani Ramirez już w domu | W sobotę Zabrze

Piłkarze ŁKS-u przygotowują się do pierwszego z pięciu ostatnich meczów sezonu. Na razie jeszcze bez Daniego Ramireza, ale najważniejsze że nasz wicekapitan czuje się dobrze, wyszedł już ze szpitala, a po wykonaniu dodatkowych badań zapadnie decyzja o terminie jego powrotu do zajęć z drużyną.

W niedzielę najedliśmy się trochę strachu. Hiszpański pomocnik wskutek zasłabnięcia musiał opuścić boisko w pierwszej połowie spotkania z Lechem Poznań, więc niezbędny okazał się w tym przypadku szybki transport do szpitala. Na szczęście okazało się, że nic poważnego nie zagraża zdrowiu naszego zawodnika, co potwierdziły pierwsze z przeprowadzonych badań. Zawodnik ŁKS-u wrócił do domu, jutro zostanie poddany dodatkowym badaniom i po zapoznaniu się z ich wynikami zapadnie decyzja o terminie jego powrotu do zajęć z drużyną.

Wczoraj, tj. we wtorek, koledzy Daniego Ramireza rozpoczęli przygotowania do wyjazdowego spotkania z Górnikiem Zabrze, który jest najlepiej punktującą drużyną 2024 roku i m.in. dzięki serii trzech zwycięstw z rzędu włączył się do walki o ligowe podium (obecnie zespół trenera Jana Urbana zajmuje 4. miejsce w tabeli z zaledwie trzypunktową stratą do trzeciego Lecha Poznań). Dziś (środa) łodzianie trenowali na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS, a poza tym mają jeszcze w planie zajęcia w czwartek i piątek. Po tym ostatnim treningu drużyna wyruszy na Górny Śląsk, gdzie w sobotę zmierzy się z Górnikiem (początek o godz. 15).

– Udowodniliśmy, że z każdym możemy rywalizować jak równy z równym. Oczywiście, sytuacja w tabeli jest teraz bardzo trudna, ale cieszę się z tego, jak zawodnicy wyglądają ostatnio na treningach i że to, co robimy w trakcie tygodnia ma potem swoje przełożenie w meczach – powiedział trener Marcin Matysiak w trakcie wtorkowego LIVE charytatywnego (całość możecie odsłuchać TUTAJ) zorganizowanego w ramach akcji #EKSTRApomoc. – Mogę obiecać, że cały czas będziemy od siebie dużo wymagać i zrobimy wszystko co w naszej pomocy, żeby na zakończenie sezonu dać kibicom jeszcze trochę radości. Bardzo nam na tym zależy, bo wiemy jak mocno nas wspierają – dodał opiekun „Rycerzy Wiosny”.

O stanie zdrowia Daniego Ramireza już wspomnieliśmy, więc dodajmy do tego, że normalnie z zespołem trenują także niedawni rekonwalescenci – Aleksander Bobek czy Pirulo (choć ten ze względu na kartki nie pomoże nam w Zabrzu). Do dyspozycji szkoleniowca będzie w najbliższą sobotę Thiago Ceijas (Argentyńczyk został wyrzucony z boiska przez arbitra w trakcie niedzielnego spotkania, ale była to konsekwencja dwóch żółtych kartek). Więcej o sytuacji zdrowotnej zespołu powie Marcin Matysiak w trakcie przedmeczowego spotkania z dziennikarzami.