Aktualności

Porażka w finale. ŁKS II Łódź – Unia Skierniewice 1:3

-4
22 / 06 / 2021

fot. Paweł Ciesielski

W finale Wojewódzkiego Pucharu Polski Unia Skierniewice pokonała rezerwy ŁKS-u 3:1. Piłkarze ze Skierniewic wywalczyli sobie tym samym prawo gry w tych rozgrywkach w przyszłym sezonie na szczeblu centralnym.

Już pierwsze minuty środowego finału Wojewódzkiego Pucharu Polski przekonały nas, że na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla rezerwom ŁKS-u nie zabraknie determinacji. Już w 2. minucie Mikołaj Lipień mógł wyprowadzić biało-czerwono-białych na prowadzenie, niestety dla łodzian – Adrian Dudziński zatrzymał piłkę na linii bramkowej i skończyło się na strachu podopiecznych Rafała Smalca (szkoleniowiec tym meczem pożegnał z zespołem ze Skierniewic).

Lider IV ligi raz po raz zapędzał się w okolice bramki Unii, ale strzałom jego zawodników brakowało precyzji. Goście natomiast odpowiedzieli jedną zaledwie akcją i na nasze nieszczęście – skuteczną. Dawid Dzięgielewski popędził na bramkę Tomasza Kucharskiego, po czym zdecydował się na niesygnalizowany strzał sprzed pola karnego. Uderzenie okazało się na tyle precyzyjne, że futbolówka wpadła do siatki obok interweniującego golkipera ŁKS-u.

Strata gola nie zdeprymowała łodzian, którzy próbowali jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. W dogodnych sytuacjach znaleźli się m.in. Maciej Radaszkiewicz i Artur Sójka, a z dystansu uderzał Kelechukwu. Do przerwy łodzianie nie znaleźli jednak sposobu i na defensywę trzecioligowca, i przede wszystkim na strzegącego bramki Unii Michała Brudnickiego (kiedyś w ŁKS).

Drugą odsłonę wtorkowych zawodów od mocnego akcentu znów mogli rozpocząć łodzianie, ale Michał Brudnicki zstanął na wysokości zadania. Co gorsza, w 59. minucie gracze Unii podwyższyli prowadzenie – Hubert Berłowski popisał się sprytnym strzałem i Tomasz Kucharski znów musiał skapitulować.

Dwadzieścia minut przed końcem spotkania Unia wyprowadziła trzeci tego wieczoru cios. Prawą stroną boiska popędził jeden z graczy Unii, zacentrował piłkę do środka, ta trafiła idealnie na nogę Dawida Dzięgielewskiego, który pewnym strzałem podwyższył prowadzenie. W końcówce meczu nadzieję w serca łodzian jeszcze wlało samobójcze trafienie Pawła Czarneckiego, jednak więcej goli podopieczni Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera już nie zdołali tym razem zdobyć.

Piłkarze Unii przerwali serię 42 spotkań (w tym jeden walkower) drugiej drużyny biało-czerwono-białych bez porażki. Zespół ze Skierniewic trzeci raz z rzędu zdobył Wojewódzki Puchar Polski i to właśnie on zagra w przyszłym sezonie na szczeblu centralnym tych rozgrywek.


Finał Regionalnego Pucharu Polski / ŁKS II Łódź – Unia Skierniewice 1:3 (0:1)

  • Bramki: 0:1 Dawid Dzięgielewski (6), 0:2 Hubert Berłowski (59), 0:3 Dawid Dzięgielewski (70), 1:3 Paweł Czarnecki (81 – sam.)
  • Skład ŁKS II: Tomasz Kucharski – Mateusz Bąkowicz (88, Piotr Tazbir), Aleksander Ślęzak, Mieszko Lorenc, Michał Karlikowski (60, Jowin Radziński) – Kelechukwu (68, Dariusz Gmosiński), Artur Sójka (71, Marcel Wszołek), Oskar Koprowski, Mikołaj Lipień (55, Jakub Piela), Jakub Romanowicz– Maciej Radaszkiewicz. Trenerzy: Marcin Matysiak i Paweł Drechsler.
  • Skład Unii Skierniewice: Michał Brudnicki – Konrad Kowalczyk, Damian Makuch, Hubert Berłowski (79, Maciej Wilanowski), Kacper Karasek, Kamil Łojszczyk (82, Jakub Jasiński), Paweł Czarnecki, Marcin Pieńkowski (59, Piotr Kłąb), Adrian Dudziński, Kamil Waśniowski, Dawid Dzięgielewski. Trener: Rafał Smalec.
Autor: Mateusz Żegota


SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny