Aktualności

Zapowiedź finału Pucharu Polski ŁKS II – Unia Skierniewice

5
21 / 06 / 2021

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

We wtorek o godz. 18 rezerwy ŁKS-u rozpoczną finałowe starcie z Unią Skierniewice, którego stawką będzie Wojewódzki Puchar Polski. Zwycięzca meczu zapewni sobie udział gry na centralnym szczeblu tych rozgrywek w przyszłym sezonie.

ŁKS II spisuje się w sezonie 2020/21 znakomicie. Podopieczni Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera w kampanii ligowej mają na koncie 99 punktów i jeszcze jeden mecz do rozegrania. Zwieńczeniem sezonu będzie jednak finałowy mecz wojewódzkiego Pucharu Polski, który zostanie rozegrany z Unią Skierniewice na #StadionKróla.

W drodze do finału ełkaesiacy rywalizowali z zespołami z czołówką czwartej ligi i silnymi trzecioligowcami. W I rundzie łodzianie po golu Oskara Koprowskiego pokonali Borutę Zgierz 1:0. Następnie rozprawili się kolejno z Sokołem Aleksandrów Łódzki 3:2, Lechią Tomaszów Mazowiecki 2:1 i RKS-em Radomsko 1:0.

Unia Skierniewice pokonała w tych rozgrywkach Mazovię Rawa Mazowiecka 5:0, Olimpie Jeżów 4:0, KS Kutno 7:0 i Orzeł Nieborów 3:0. Nasi wtorkowi rywale w tym sezonie w rozgrywkach pucharowych nie stracili jeszcze bramki.

Jutrzejszy mecz będzie dla Unii Skierniewice okazją do zdobycia trzeciego z rzędu pucharu wojewódzkiego. W dwóch poprzednich edycjach gracze Unii tryumfowali nad Lechią Tomaszów Mazowiecki (3:3, w karnych 4:3) i nad Pelikanem Łowicz 3:2.

Po zakończeniu spotkania o Wojewódzki Puchar Polski, przy ul. Krańcowej ostatni mecz w A klasie rozegrają zawodnicy ŁKS III. Rywalem ełkaesiaków będzie Kolejarz Łódź, a pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmi o godz. 20:30. Zachęcamy wszystkich do przyjścia na ten mecz i wspólnego świętowania awansu do Ligi Okręgowej. Wstęp bezpłatny.

Bilety na finał Wojewódzkiego Pucharu Polski można kupować online, na stronie bilety.stadionalunii.pl w cenie 10 zł i 15 zł.


Autor: Mateusz Żegota


SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny