Uczcijmy Święto Niepodległości podczas meczu ze Śląskiem Wrocław

07 / 11 / 2019

fot. Artur Kraszewski

W piątek 8 listopada odbędzie się kolejny mecz ŁKS-u Łódź w ramach rozgrywek PKO Ekstraklasy. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala podejmą tym razem drużynę Śląska Wrocław. Nie będzie to jednak zwykłe spotkanie. W związku ze zbliżającą się rocznicą odzyskania niepodległości, władze i przedstawiciele klubu przygotowali kilka niespodzianek dla kibiców.

Jak co roku piłkarze razem z kibicami przed pierwszym gwizdkiem sędziego odśpiewają wspólnie hymn Polski. Tym razem będą im również towarzyszyć wojskowi z 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze na czele ze swoim dowódcą, pułkownikiem Pawłem Wiktorowiczem, utworzą szpaler dla zawodników a towarzysząca im dziecięca eskorta ubrana będzie w okolicznościowe koszulki z datą 11 listopada. Drużyna ŁKS-u zagra również cały mecz w biało-czerwonych opaskach na lewym ramieniu.

Oprócz tego klubowa telewizja wyprodukowała specjalny klip promujący piątkowy mecz. Rafał Kujawa, który wcielił się w rolę reportera zadawał mieszkańcom Łodzi proste pytanie: „Czym dla nich jest patriotyzm?”. Odwiedziliśmy wspólnie ulicę Piotrkowską, okolice Domu Handlowego „Central” oraz pobliską Szkołę Podstawową numer 46. Film ukaże się na naszym klubowym kanale w piątkowy poranek. Ze strzelcem hattricka w spotkaniu z Koroną Kielce były również dzieci z Akademii ŁKS, które wręczały spotkanym osobom zaproszenie na piątkowy mecz oraz drobny upominek klubowy.