Akademia

Trzy punkty na początek. ŁKS II – Jutrzenka Drzewce 5:0

13.03.2021

13.03.2021

W spotkaniu inaugurującym czwartoligową wiosnę rezerwy ŁKS-u pokonały Jutrzenkę Drzewce 5:0. Do siatki gości trafiali Aleksander Ślęzak z rzutu karnego, Dariusz Gmosiński, Maciej Radaszkiewicz, Oskar Koprowski i Artur Sójka.

Ełkaesiacy rozkręcali się w sobotnie przedpołudnie powoli. Podopieczni Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera w swoim stylu operowali piłką, jednak w decydującej fazie nie potrafili postawić kropki nad „i”. Ten impas przełamał dobrze grający w pierwszej połowie Kelechukwu. Skrzydłowy ŁKS-u wbiegł w pole karne i po tym jak oszukał dwóch obrońców został powalony przez jednego z nich. Do rzutu karnego podszedł etatowy wykonawca „jedenastek” w drużynie rezerw – Aleksander Ślęzak, który pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Jutrzenki.

Do końca pierwszej połowy łodzianie kontrolowali przebieg spotkania. Prym w środku pola wiódł Oskar Koprowski, który czasem w żołnierskich słowach przypominał młodszym kolegom, w jaki sposób powinni grać. Bezrobotny w tej odsłonie był także Aleksander Bobek, który jedyną interwencję zaliczył po rzucie rożnym.

W przerwie trenerzy zdecydowali się na dwie zmiany. W miejsce Jakuba Romanowicza i Tomasza Góreckiego na boisku zameldowali się Dariusz Gmosiński i Artur Sójka. Obraz gry nie uległ jednak znacząco zmianie i to łodzianie byli stroną zdecydowanie przeważającą. Potwierdzeniem tego była druga bramka dla łodzian. Na strzał z dystansu zdecydował się zmiennik – Dariusz Gmosiński i  to on podwyższył prowadzenie. Chwilę później było już 3:0. Piłkę do bramki Jutrzenki celną główką skierował debiutujący w oficjalnym meczu w barwach ŁKS-u Maciej Radaszkiewicz.

Kolejny gol dla rezerw padł kwadrans przed końcem. Jego autorem był Oskar Koprowski, który również trafił do bramki po strzale głową. Nie minęły dwie minuty, a pięknym strzałem z woleja popisał się Artur Sójka – piłka po raz piąty i ostatni w sobotę zatrzepotała w siatce gości.

Rezerwy ŁKS-u były zdecydowanie lepsze i zasłużenie wygrały z Jutrzenką Drzewce. Co oczywiste, podopieczni Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera pozostają na pozycji lidera IV ligi i ze spokojem od poniedziałku zaczną przygotowywać do wyjazdowego starcia z Czarnymi Rząśnia.

1. kolejka IV ligi / ŁKS II Łódź – Jutrzenka Drzewce 5:0 (1:0)
  • Bramki: 1:0 Aleksander Ślęzak (22 – kar.), 2:0 Dariusz Gmosiński (61), 3:0 Maciej Radaszkiewicz (66), 4:0 Oskar Koprowski (75), 5:0 Artur Sójka (77).
  • Skład ŁKS II: Aleksander Bobek – Mateusz Bąkowicz (74, Igor Lambrecht), Aleksander Ślęzak, Mieszko Lorenc, Jowin Radziński (64, Mikołaj Lipień) – Jakub Romanowicz (46, Dariusz Gmosiński), Jakub Piela (70, Adrian Czypicki), Oskar Koprowski, Tomasz Górecki (46, Artur Sójka), Kelechukwu (70, Michał Karlikowski) – Maciej Radaszkiewicz. Trenerzy: Marcin Matysiak i Paweł Drechsler.

Autor: Mateusz Żegota