Drużyna

Wypowiedzi po #WARŁKS

11.03.2024

11.03.2024

Wypowiedzi po #WARŁKS

– Po zwycięstwie nad Puszczą nieco rozszczelniliśmy okno, a teraz dzięki wygranej z Wartą to okno uchyliliśmy – powiedział trener ŁKS-u Marcin Matysiak po wygranym 1:0 w Grodzisku Wielkopolskim meczu z Wartą Poznań.

Marcin Matysiak (trener ŁKS-u): Dawno nie czuliśmy smaku zwycięstwa na wyjeździe, więc bardzo się cieszymy. Myślę, że da nam to wiarę, że wszystko co robimy idzie w dobrym kierunku. Chcę pochwalić zespół. W piłce nożnej są momenty, które trzeba wybronić i to zrobiliśmy. Są też takie, które należy wykorzystać i to również się dziś udało. […] Po zwycięstwie nad Puszczą nieco rozszczelniliśmy okno, a dziś dzięki wygranej z Wartą to okno uchyliliśmy. To jest coś naprawdę ważnego, bo kiedy się pracuje i nie ma wyniku, ciężko o dobry etos pracy i atmosferę. Zwycięstwa budują zespół od środka, dają więcej pozytywnej energii i wiary.

Dawid Szulczek (trener Warty): Mieliśmy spore posiadanie piłki, często pojawiliśmy się w polu karnym rywala, ale świetny mecz rozegrał bramkarz ŁKS-u. Wielka szkoda. Zazwyczaj to my wygrywamy mecze, w których rywal ma dużo sytuacji, nie wykorzystuje ich, a my zdobywamy bramkę po stałym fragmencie gry. Dzisiaj było odwrotnie, natomiast patrząc na to pod kątem samej gry idziemy w dobrym kierunku.

Po szkoleniowcach głos zabrał też piłkarz ŁKS-u, Piotr Janczukowicz, autor zwycięskiego gola.