Drużyna

Tomasz Wajda sędzią meczu z Legią

08.02.2021

08.02.2021

Tomasz Wajda sędzią meczu z Legią

fot. Jakub Piasecki / Cyfrasport

Arbitrem wtorkowego meczu ŁKS-u z Legią Warszawa w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski będzie Tomasz Wajda, który jesienią był rozjemcą jednego ligowego spotkania z udziałem ełkaesiaków.

W tym sezonie doświadczony arbiter z Żywca prowadził jedenaście meczów, w spotkania PKO Ekstraklasy, Fortuna 1 Ligi i trzy starcia Fortuna Pucharu Polski. Arbiter pokazał w nich sumie 49 żółtych kartek (ok. 4 na mecz), jedną czerwoną kartkę i podyktował pięć rzutów karnych.

40-letni sędzia w przeszłości prowadził już osiem spotkań z udziałem ełkaesiaków. W 2011 roku na zapleczu ekstraklasy był rozjemcą meczów ŁKS-u z Wartą Poznań (0:0) i Flotą Świnoujście (1:5), w 2012 w ekstraklasie – przegranego starcia z Jagiellonią w Białymstoku (1:2) i wygranego w pierwszej lidze meczu z Sandecją Nowy Sącz (3:2), z kolei w sezonie 2018/2019 prowadził wygrane przez „Rycerzy Wiosny” mecze z Chrobrym Głogów (1:0) i Chojniczanką w Chojnicach (2:1) oraz przegrane starcie z Bytovią (2:3).

W listopadzie ubiegłego roku Tomasz Wajda był rozjemcą ligowego meczu ełkaesiaków z GKS-em Jastrzębie, który nasi piłkarze wygrali 3:0.

We wtorek asystentami Tomasza Wajdy będą Krzysztof Myrmus i Andrzej Zbytniewski, sędzią technicznym – Jarosław Przybył, a za system wideoweryfikacji VAR odpowiada jutro Bartosz Frankowski. Początek zawodów o godz. 20.30.