Drużyna

Thiago Ceijas nowym zawodnikiem ŁKS

20.01.2024

20.01.2024

Thiago Ceijas nowym zawodnikiem ŁKS

Nowa twarz w linii pomocy Łódzkiego Klubu Sportowego. Biało-czerwono-białe barwy przywdzieje 22-letni Argentyńczyk, Thiago Ceijas, z którym ŁKS związał się półtoraroczną umową z opcją przedłużenia jej o kolejny rok.

Thiago Ceijas, Argentyńczyk z włoskim paszportem, urodził się w Recenati, a pierwsze piłkarskie kroki stawiał w akademii Boca Juniors. Kolejnym jego krokiem była przeprowadzka do Europy – w 2018 r. przeniósł się do młodzieżowych drużyn włoskiej Genoi, a w kolejnych latach reprezentował także hiszpańskie Levante, grające w Serie C AC Carpi oraz islandzie Grindavik. Ostatnim klubem Argentyńczyka było występujące w bułgarskiej najwyższej klasie rozgrywkowej Beroe Stara Zagora. Mierzący 181 cm środkowy pomocnik w ostatnim półroczu rozegrał 17 spotkań w bułgarskiej efbet Lidze, a także 2 w krajowym pucharze (warto także dodać, że Ceijas dziewięciokrotnie występował jako kapitan Beroe).

– Przyjechałem żeby pomóc drużynie w utrzymaniu w Ekstraklasie i wspomóc zespół swoją grą. Łodzi jeszcze nie widziałem, ale po zdjęciach w Internecie widzę, że to piękne miasto. Podobnie klub – stadion jest imponujący, a ludzie to profesjonaliści. Nie mogę się już doczekać rozpoczęcia treningów i wspólnej pracy – powiedział nowy zawodnik ŁKS, Thiago Ceijas.

Łódzki Klub Sportowy związał się z Argentyńczykiem półtorarocznym kontraktem z opcją przedłużenia umowy o kolejny rok. Nowemu piłkarzowi życzymy wielu udanych występów z przeplatanką na piersi.