Aktualności

Sparing: ŁKS – Chojniczanka Chojnice 2:1

10
19 / 01 / 2024

W piątek piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego rozegrali pierwszy mecz kontrolny podczas przygotowań do rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy. Łodzianie wygrali 2:1 z Chojniczanką Chojnice, po bramkach Janka Łabędzkiego oraz Rizy Durmisiego

Lepsze wejście w mecz zaliczyli przyjezdni, którzy już w 3. minucie otworzyli wynik spotkania. Dobrą piłkę prostopadłą otrzymał Valerijs Sabala, który wygrał walkę z Marcinem Flisem i po drobnym zamieszaniu w szesnastce ełkaesiaków, piłka ostatecznie trafiła pod nogi Marcina Koziny, który pokonał Dawida Arndta. W kolejnych minutach gra była nieco szarpana, obie strony potrafiły wyprowadzić akcję w okolice pola karnego, ale zarówno biało-czerwono-białym, jak i gościom, brakowało konkretów.

Z biegiem czasu ełkaesiacy zaczynali łapać rytm, niezłą akcję rozegrali w 21. minucie, kiedy prostopadłym podaniem Engjell Hoti uruchomił Husseina Balicia, który oddał mocny strzał, niestety, nie był on na tyle celny, aby zagrozić bramce Chojniczanki. W 28. minucie Sławiński powalczył na przedpolu przyjezdnych o piłkę, wszedł w szesnastkę i zgrał piłkę do Hotiego, którego strzał niestety wylądował na słupku. Widać było jednak, że kolejne akcje ŁKS-u, wyprowadzane szybko po skrzydle, zaczynają przynosić coraz więcej sytuacji biało-czerwono-białym, natomiast do przerwy nie udało im się zdobyć wyrównującej bramki.

Po zmianie stron, a zarazem zmianie całej grającej jedenastki, ełkaesiacy w pierwszych minutach mocno przycisnęli Chojniczankę, niekiedy zamykając ją na jej połowie. Dobry strzał, acz minimalnie niecelny, oddał Antek Młynarczyk, groźnie uderzał też Dani Ramirez, ale cały czas brakowało konkretów. Łodzianom udało się przełamać ostatecznie nie po jednej z akcji rozgrywanej skrzydłem (a po tym kilkukrotnie mogło być groźnie w polu karnym Chojniczanki), a po strzale z dystansu. Łodzianom udało się odebrać piłkę niedaleko szesnastki gości, która w końcu trafiła do stojącego na 20. metrze Janka Łabędzkiego, który popisał się świetnym uderzeniem z dystansu, którym pokonał golkipera chojniczan.

Ełkaesiacy cały czas napierali, chcąc zdobyć kolejnego gola i wyjść na prowadzenie. Cierpliwość i konsekwencja zostały im wynagrodzone w 87. minucie. Lewym skrzydłem ruszył Riza Durmisi, który na wysokości około 25. metra zgrał piłkę do środka do Yadegara Rostamiego, który szybko odegrał ją do wchodzącego w szesnastkę Duńczyka, który pokonał golkipera Chojniczanki mocnym uderzeniem prawą nogą.

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego wygrali pierwszy sparing w okresie przygotowawczym przed rundą wiosenną PKO BP Ekstraklasy. W sobotę zespół trenera Piotra Stokowca wyruszy na obóz przygotowawczy w Turcji, w trakcie którego rozegra mecze kontrolne z kazachskim FK Atyrau (23.01), koreańskim FC Gangwon (26.01), serbskim FK Radnicki 1923 Kragujevac (30.01) oraz macedońskim FK Struga (2.02).


Mecz sparingowy (boisko Akademii ŁKS) / ŁKS Łódź – Chojniczanka Chojnice 2:1 (0:1)

  • Bramki: 0:1 Marcin Kozina (3), 1:1 Jan Łabędzki (69), 2:1 Riza Durmisi (87)

Składy:

  • Skład ŁKS-u (I połowa): Dawid Arndt – Bartosz Szeliga, Jakub Pawłowski, Marcin Flis, Piotr Głowacki – Michał Mokrzycki, Engjëll Hoti, – Jędrzej Zając, Oliwier Sławiński, Hussein Balić – Stipe Jurić.
  • Skład ŁKS-u (II połowa): Aleksander Bobek – Mateusz Bąkowicz, Levent Gulen, Oskar Koprowski, Riza Durmisi – Jan Łabędzki, Yadegar Rostami – Antoni Młynarczyk, Dani Ramirez, Maciej Śliwa – Kay Tejan.
  • Skład Chojniczanki (wyjściowy): Damian Primel – Czesław Raburski, Andrias Edmundsson, Jakub Goliński, Dominik Banach – Marcin Kozina, Wojciech Szumilas, Oskar Paprzycki, Peter Kolesar, Antoni Prałat – Valerijs Sabala.


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny