Klub

Teraz Chojnice

23.08.2022

23.08.2022

Teraz Chojnice

fot. Jakub Piasecki / Cyfrasport

Po świetnym meczu z Ruchem nasi piłkarze mają apetyt na kolejne ligowe punkty. O te zagramy za cztery dni na wyjeździe z Chojniczanką. We wtorek łodzianie rozpoczęli przygotowania do spotkania z beniaminkiem.

W sobotę piłkarze ŁKS-u zakończą w Chojnicach serię jesiennych meczów z beniaminkami pierwszej ligi. W Rzeszowie lepsza o jednego gola była Stal. W Łodzi ełkaesiacy nie dali szans Ruchowi. Jak będzie w Chojnicach? Cztery lata temu nasza drużyna, też zresztą pod wodzą trenera Kazimierza Moskala, wygrała tam 2:1, więc po cichu liczymy na powtórkę.

Ełkaesiacy rozpoczęli przygotowania do meczu z Chojniczanką we wtorek. Na ten tydzień sztab szkoleniowy zaplanował cztery jednostki treningowe na boisku i ćwiczenia w siłowni. W piątek po zajęciach nasi piłkarze wyruszą do Chojnic, gdzie następnego dnia zagrają o szóste ligowe zwycięstwo w tych rozgrywkach (początek spotkania zaplanowano na godz. 20).

W najbliższym meczu drużynie nie pomogą Adam Marciniak (doświadczony obrońca wrócił do zajęć po kontuzji, ale nie będzie jeszcze brany pod uwagę na mecz z Chojniczanką) oraz Mateusz Kowalczyk (młody pomocnik w starciu z Ruchem Chorzów został ukarany czwartą w tym sezonie żółtą kartką, więc czeka go przymusowa pauza). Pod znakiem zapytania stoi występ Bartosza Szeligi, który nabawił się urazu tuż przed meczem z Ruchem Chorzów i na razie trenuje indywidualnie.

Najbliższy rywal łodzian w ubiegły weekend odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, pokonując 2:1 Górnika Łęczna, co pozwoliło drużynie trenera Tomasza Kafarskiego opuścić strefę spadkową i wskoczyć na 15. miejsce w tabeli. Dodajmy, że beniaminek w czterech dotychczas rozegranych spotkaniach na własnym boisku przegrał tylko raz.

Trzymajcie kciuki za naszą drużynę i śledźcie nasze profile na mediach społecznościowych, gdzie niebawem pojawi się informacja o sprzedaży biletów na pucharowy mecz ŁKS-u ze Stalą Mielec (środa, 31 sierpnia, godz. 20.30) i ligowe starcie z Górnikiem Łęczna (poniedziałek, 5 września, godz. 20).