Szymon Matuszko w ŁKS

18.07.2021

Szymon Matuszko w ŁKS

Do drużyny trzecioligowych rezerw ŁKS-u dołączył Szymon Matuszko. ŁKS podpisał z urodzonym w 2004 roku środkowym obrońcą trzyletnią umowę.

Siedemnastolatek zdobywał piłkarskie szlify w klubie UKS Orliki Gmina Miękinia. Trzy lata temu został zawodnikiem AP Śląsk Wrocław, a następnie swoją karierę kontynuował w FC Wrocław Academy. W 2018 roku wyróżniający się warunkami fizycznymi (dziś 186 cm wzrostu) i silnym uderzeniem obrońca wraz z kadrą Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej z rocznika 2004 zdobył srebrny medal mistrzostw Polski w Policach.

Ostatnie pół roku lewonożny zawodnik występujący na środku defensywy spędził w GKS-ie Tychy. Na Górnym Śląsku obrońca na co dzień trenował z występującym w Centralnej Lidze Juniorów zespołem U-17, ale pojawiał się również na zajęciach i meczach sparingowych pierwszoligowej drużyny.

Teraz Szymon Matuszko dołączył do Łódzkiego Klubu Sportowego, gdzie wkrótce rozpocznie treningi z trzecioligowym zespołem rezerw. ŁKS podpisał z piłkarzem umowę obowiązującą do końca czerwca 2024 roku.