Szymon Marciniak sędziuje mecz z Górnikiem

Drużyna

Szymon Marciniak sędziuje mecz z Górnikiem

26.10.2023

26.10.2023

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Mecz 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy: ŁKS – Górnik Zabrze poprowadzi Szymon Marciniak.

Przypomnijmy, że nasz eksportowy arbiter, uznawany przez wielu ekspertów za najlepszego obecnie sędziego na świecie, w swoim bogatym CV poza wieloma meczami polskiej ekstraklasy, ma również spotkania Ligi Mistrzów (w tym wielki finał ostatniej edycji: Manchester City – Inter Mediolan), Mistrzostw Europy i mundiali, w tym ostatni finał tej imprezy, czyli starcie Argentyny z Francją oraz starcie o Superpuchar Europy.

W przeszłości płocki arbiter prowadził kilka spotkań z udziałem ełkaesiaków, m.in. pięciokrotnie w sezonie 2019/2020 w Ekstraklasie, także w czerwcu 2021 roku, gdy łodzianie rywalizowali w półfinale barażów z Arką Gdynia oraz ostatni ligowy pojedynek ełkaesiaków z Widzewem. W tym sezonie spotkaliśmy się z nim przy okazji wygranego 2:1 spotkania ŁKS-u z Koroną Kielce.

W piątek asystentami Szymona Marciniaka będą Paweł Sokolnicki i Krzysztof Nejman, a sędzią technicznym Mateusz Jenda. Za system wideoweryfikacji VAR odpowiadają Tomasz Musiał oraz Arkadiusz Kamil Wójcik. Pierwszy gwizdek o godz. 20.30.