Drużyna Akademia

Jan Łabędzki jedzie na mundial!

25.10.2023

25.10.2023

Jan Łabędzki jedzie na mundial!

fot. Jakub Piasecki / Cyfrasport

śród powołanych do reprezentacji Polski do lat 17 na listopadowe mistrzostwa świata w piłce nożnej w Indonezji znalazł się wychowanek ŁKS-u Jan Łabędzki. Ełkaesiak wraz z kolegami z kadry narodowej zmierzy się w grupie z Japonią, Argentyną i Senegalem.

Marcin Włodarski, selekcjoner reprezentacji Polski do lat 17, powołał na mundial w Indonezji 21 zawodników, w tym Jana Łabędzkiego z Łódzkiego Klubu Sportowego, który w tym sezonie występował już w lidze zarówno w pierwszym ekstraklasowym zespole, jak i drużynie drugoligowych rezerw.

W juniorskim mundialu, który odbędzie się w dniach 10 listopada – 2 grudnia wezmą udział 24 reprezentacje, podzielone na sześć grup. Zespoły z pierwszych i drugich pozycji oraz cztery najlepsze z trzecich miejsc awansują do 1/8 finału. Biało-czerwoni zmierzą się w grupie z rówieśnikami z Japonii, Argentyny i Senegalu.

Jan Łabędzki to wychowanek Akademii ŁKS i uczeń Szkoły Marcina Gortata. W tym sezonie występuje regularnie w drugoligowych rezerwach ŁKS-u (1 gol), poza tym zadebiutował w pierwszej drużynie zarówno w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski (starcie z KKS-em 1925 Kalisz), jak i w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy (wyjazdowe spotkanie z Lechem).