Aktualności

Sztandar ŁKS trafił do Strefy Skybox przy al. Unii 2

15
10 / 12 / 2019

fot. Artur Kraszewski

W poniedziałkowy wieczór, podczas klubowego spotkania wigilijnego, nastąpiło uroczyste podpisanie aktu przekazania sztandaru ŁKS-u. Tomasz Salski, prezes Ł.K.S. Łódź S.A., a także Mirosław Wróblewski, prezes zarządu Łódzkiego Klubu Sportowego, parafowali odpowiedni dokument, na mocy którego sztandar zdobi już gablotę Strefy Skybox na obiekcie przy al. Unii 2.

Sztandar klubu wraz z odlewem orła, drzewcem i trzema szarfami przekazano w obecności zawodników, trenerów, działaczy i sympatyków Łódzkiego Klubu Sportowego. Warto przy tym wspomnieć, że wspomniany sztandar ŁKS pochodzi z 1998 roku i został ufundowany przez tzw. Radę Fundatorów, czyli byłych sportowców i działaczy Łódzkiego Klubu Sportowego. Matką chrzestną tego sztandaru była Maria Kwaśniewska, która jako zawodniczka ŁKS-u wywalczyła brązowy medal olimpijski w rzucie oszczepem podczas Igrzysk Olimpijskich w Berlinie w 1936 roku. Ojcem chrzestnym sztandaru był natomiast Jacek Dębski, ówczesny minister sportu.

Do wspomnianej Rady Fundatorów należeli ponadto między innymi: Leszek Jezierski, Jan Tomaszewski, Marek Dziuba, Antoni Ptak, senator Zbigniew Antoszewski czy też mecenas Witold Knychalski. Z Koła Seniorów ŁKS w tym gronie byli ponadto: Kazimierz Spychała i Tadeusz Andrysiak. Swoją cegiełkę do powstania sztandaru dołożyli również: Prezes ŁKS – Mirosław Pękalski, założyciel pierwszego klubu kibica – Jacek Bogusiak, kapelan sportowców – ks. Stanisław Danielewicz, trener zapasów – Bronisław Tailun, trener koszykówki – Józef „Ziuna” Żyliński.

Według Słownika Języka Polskiego sztandar to reprezentacyjna chorągiew organizacji, zawierająca ich godło. Ale sztandar to przede wszystkim symbol, który buduje poczucie przynależności do danej grupy oraz więź pomiędzy członkami tej grupy. Nie dziwi zatem szacunek, z jakim odnoszono się do sztandarów już w starożytności. To swoiste relikwie i nie inaczej jest ze sztandarami klubów sportowych. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że sztandar ŁKS jest już wyeksponowany na honorowym miejscu i będzie przypominał wszystkim o jakże długiej i bogatej tradycji naszego klubu!

POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]