Klub

Szczęśliwa 13 – bieg charytatywny z akcentem ŁKS!

12.08.2024

12.08.2024

Szczęśliwa 13 – bieg charytatywny z akcentem ŁKS!

Fundacja „Dom w Łodzi” zaprasza na 7. edycję swojego biegu charytatywnego. „Szczęśliwa 13” to połączenie sportowego wyzwania, adrenaliny i frajdy z pomaganiem. Łódzki Klub Sportowy dołącza do akcji, której celem jest zebranie środków na leczenie i rehabilitację dzieci z fundacyjnego Domu Dziecka dla Dzieci Chorych.

Startujemy w ostatnią niedzielę wakacji – 1 września – w dwóch łódzkich parkach przy ul. Małachowskiego w Łodzi (początek w Parku Baden Powella, a trasa została wyznaczona także w sąsiadującym z nim Parku 3 Maja). Co ważne, każdy znajdzie wyzwanie dla siebie, więc nie martwcie się o to, czy dacie radę, bo dystansów będzie kilka. Każdy z nich wiąże się z wpłatą, która zostanie przeznaczona na rzecz podopiecznych fundacyjnego Domu Dziecka dla Dzieci Chorych.

Biegi główne z pomiarem czasu:

  • 13 km  / 50 zł
  • połowa trzynastki 6.5 km / 50 zł

Biegi towarzyszące – bez pomiaru czasu

  • bieg rodzinny 1300 m / 25 zł
  • bieg „dasz radę” 130 m / 25 zł

ŁKS melduje się na starcie!

Od pierwszej edycji biegu dzieci mogą liczyć na wsparcie kibiców łódzkich klubów piłkarskich, w tym grupy Łódź Kocha Sport i ŁKS Łódź. Tak będzie i w tym roku, ponieważ nasz klub przekazał do puli nagród torebki pełne biało-czerwono-białych gadżetów!

Prezentacja nagród przekazanych na bieg "Szczęśliwa 13".
12 nagród trafi do biegaczy sympatyzujących z ŁKS-em!

Nasz klub realizuje szeroki zakres interesów społecznych, co wyraża się nie tylko w upowszechnieniu kultury fizycznej, ale także wsparciu inicjatyw prospołecznych i promocji akcji charytatywnych, czego wyrazem jest współpraca ŁKS-u z Fundacją „Dom w Łodzi”, Fundacją Słonie na Balkonie, Fundacją Kolorowy Świata i Fundacją Happy Kids.

Biegacze, kijkarze i psiaki

„Szczęśliwa 13” to rodzinne i sportowe święto. Można biec, można iść z kijami, można zabrać psa. Najważniejsza jest obecność i dobra energia. We wszystkich biegach, poza biegiem na 13 km – można iść z kijami. Można też biec z psem – dla psiaków przewidziano medale i nagrody!

Wirtualnie? Tak!

Wzorem poprzednich edycji – można biec również wirtualnie – w dowolnym miejscu na świecie. W tym roku na pokonanie wirtualnego dystansu jest więcej czasu. Można biec już od 20 sierpnia! Ważne, żeby dobiec do mety 1 września!

Rozgrzewka? Tak!

W tym roku będzie z nami wyjątkowy sportowiec! Rozgrzewkę poprowadzi Filip Wypych – odznaczony medalami pływak, olimpijczyk, założyciel szkoły pływackiej Feel The Water, trener naszego Gabrysia.

Co jeszcze warto wiedzieć…

  • Każda edycja ma swój kolor… były już medale przezroczyste, zielone i żółte. W tym roku organizatorzy postawili na pomidorową, soczystą czerwień, która ma dodać uczestnikom biegu dużo pozytywnej energii.
  • Przygotowano 350 pakietów. Nie ma limitu zapisów, ale kto pierwszy – ten lepszy, jeśli chodzi o otrzymanie prezentów.
  • Prócz pakietu dla biegaczy na mecie będzie oczywiście woda i tradycyjnie: hot-dog oraz owoce.
  • W ramach atrakcji przewidziano różne nagrody – nie tylko dla tradycyjnej pierwszej trójki zawodników, bo w biegu „Szczęśliwa 13” chodzi o radość, dobry humor i pozytywną energię.

Fundacja „Dom w Łodzi”

Fundacja „Dom w Łodzi” powstała w 2006 r. by stworzyć pierwszy w Polsce dom dziecka dla dzieci chorych. Otacza miłością i profesjonalną opieką medyczną porzucone, przewlekle chore i niepełnosprawne dzieci. Fundacyjną rodzinę tworzą wspaniali specjaliści m.in. pedagodzy, rehabilitanci, pielęgniarki, którzy z ogromnym zaangażowaniem robią wszystko, by dzieci rozwijały się, pokonywały trudności i mimo wszystkich przeciwności mogły żyć pełnią życia. Z myślą o dzieciach i ich przyszłości, Fundacja „Dom w Łodzi” prowadzi różnego rodzaju działania, których celem jest otwieranie świata na potrzeby dzieci z niepełnosprawnościami i otwieranie przed nimi nowych możliwości. Przykładem są kampanie społeczne: „Pozytywka”, „Mali Bohaterowie”, „Pełnia życia” oraz FASOFF. Działalność Fundacji „Dom w Łodzi” oraz jej założycielki Jolanty Bobińskiej na rzecz dzieci były wielokrotnie doceniane i nagradzane. Wśród tytułów i statuetek znajdują się: nagroda im. H. Grohmana Ważne dla Łodzi, nagroda Aliny Margolis Edelman, tytuł Łodzianki Roku 2018, Okulary Ks. Kaczkowskiego Nie widzę przeszkód, czy ostatnia – nagroda Europejskiego Klubu Biznesu Polska w kategorii Pro Publico Bono.