Akademia

Świetny weekend ełkaesiaków! U17 wygrywa z liderem, debiut wychowanków

22.04.2018

22.04.2018

Świetny weekend ełkaesiaków! U17 wygrywa z liderem, debiut wychowanków

Kibice ŁKS-u weekend mogą zaliczyć to bardzo udanych. Wysoko swój ważny mecz wygrała pierwsza drużyna, nie zawiedli i młodzieżowcy.

Oczywiście podopieczni trenerów Robaszka i Janowskiego pojechali do Elbląga z zamiarem wywalczenia kompletu punktów. Tak okazałego zwycięstwa nie spodziewał się jednak chyba nikt, a to nie jedyna dobra wiadomość mijającego weekendu.

W sobotę przy ul. Minerskiej swój mecz wygrała występująca w Centralnej Lidze Juniorów drużyna U17, a jej rywalem był nie byle kto, bo lider AKS SMS Łódź. Derbowy pojedynek na swoją korzyść rozstrzygnęli ełkaesiacy wygrywając 3:0. Dwa gole w tym meczu zdobył Mateusz Misiak i przewodzi w klasyfikacji strzelców. On i jego koledzy zostali wiceliderem, choć trzecia obecnie Jagiellonia Białystok ma do rozegrania jeszcze zaległy mecz.

Wracając zaś do pierwszej drużyny to godny odnotowania jest ligowy debiut dwóch zawodników akademii (drużyny U19). Oskar Koprowski i Kamil Waśniowski pojawili się na boisku w ostatnich sekundach meczu z Olimpią, mamy nadzieję że wkrótce dadzą trenerom argumenty, aby minut tych było więcej.

Piotr Pyrdoł, inny wychowanek akademii, który od początku sezonu jest ważnym ogniwem zespołu, zdobył w Elblągu dwie bramki i ma ich już w tym sezonie drugoligowym na koncie pięć.


CLJ U17: ŁKS Łódź 3:0 AKS SMS Łódź

  • 33′ Jakub Piela
  • 52′ Mateusz Misiak
  • 61′ Mateusz Misiak

Klasyfikacja strzelców CLJ U17: 

  • 7 goli / Mateusz Misiak (ŁKS Łódź)
  • 5 goli / Patryk Moskiewicz (AKS SMS Łódź), Maciej Twarowski (Jagiellonia Białystok)
  • 4 gole / Damian Grochowski (ŁKS Łódź), Maciej Mas (UKS SMS Łódź), Jakub Zieliński (AKS SMS Łódź)
  • 3 gole  / Mateusz Gdowik (Jagiellonia Białystok)