Akademia Klub

SMS Marcina Gortata wraz z ŁKS-em otwierają nową szkołę

11.04.2018

11.04.2018

We wrześniu we współpracy z ŁKS-em przy ul. Minerskiej 1/3 w Łodzi zostanie otwarta nowa Szkoła Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata. Szkoła wraz z ośrodkiem treningowym ŁKS-u stanowić będzie tym samym jedyny w swoim rodzaju kompleks sportowo-edukacyjny.

To druga Szkoła Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata w Łodzi i piąta w Polsce. Obecnie trwa rekrutacja do klas 1-8, o dacie najbliższego spotkania niebawem poinformujemy (docelowo będzie się w tu uczyć trzysta dziewcząt i chłopców). Klasy te zostaną podzielone ze względu na profil sportowy. Szkoły Gortata, co godne podkreślenia, współpracują również z koszykówką i siatkówką ŁKS-u.

Sportowe zajęcia szkolne odbywać się będą w ośrodku treningowym i nowo powstałej hali przy al. Unii 2. Szkoła jest niepubliczna, ale bezpłatna. I co najważniejsze, każdy z uczniów ma w niej zagwarantowanych szesnaście godzin zajęć sportowych w tygodniu. W niedalekiej przyszłości obok ośrodka i szkoły mają powstać powstał hotel i bursa.

Powstająca we współpracy z ŁKS-em Szkoła Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata to krok na drodze do stworzenia w pełni profesjonalnej i jednej z najlepszych akademii piłkarskiej w kraju, na której klub zamierza opierać przyszłość i która jest jednym z głównych jego celów. Cieszy nas, że partnerem w realizacji tego celu jest ciesząca się szacunkiem i szybko rozwijająca się marka, jaką jest Szkoła Gortata.

Mamy nadzieję, że także dzięki temu w nieodległej przyszłości Łódzki Klub Sportowy i młodzi uczniowie-sportowcy Szkół Gortata będą decydować o sportowej sile naszego miasta i kraju.