Klub

Sprawdzian numer 2. W sobotę sparing z PGE GKS-em

25.01.2019

25.01.2019

Sprawdzian numer 2. W sobotę sparing z PGE GKS-em

Kolejnym sparingpartnerem piłkarzy ŁKS-u będzie drugoligowy PGE GKS Bełchatów. Sobotnie spotkanie na obiekcie przy ul. Minerskiej rozpocznie się o godz. 11.

Podopieczni trenera Kazimierza Moskala nieźle zaprezentowali się w starciu z Elaną Toruń (zwycięstwo 1:0 zapewniła bramka Wojciecha Łuczaka), a łodzian chwalono zwłaszcza za postawę w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Teraz pora na konfrontację z kolejnym, też wymagającym drugoligowcem.

Z drobnymi urazami zmagali się ostatnio Mikołaj Maschera i Mateusz Gamrot, a Kamil Rozmus i Patryk Bryła zostali poobijani w trakcie meczu z Elaną, tym niemniej wszyscy zawodnicy powinni być w sobotę do dyspozycji trenera. Nikt nie zamierza odpuszczać, czasu do premierowego starcia w rundzie wiosennej pozostało wbrew pozorom wcale nie tak dużo, więc w każdym meczu kontrolnym warto potwierdzać swoje umiejętności. Oczywiście na tym etapie przygotowania drużyny trenerzy zwykle dmuchają na zimne, najważniejsze jest przecież zawsze zdrowie zawodników.

Najbliższy rywal ełkaesiaków zajmuje po jesieni czwartą lokatę w drugiej lidze. Dziewięć zwycięstw, tyleż remisów i tylko trzy porażki to wynik bardzo dobry, nic więc dziwnego, że bełchatowianie zachowali szansę na włączenie się wiosną do walki o awans, do trzeciego premiowanego promocją na zaplecze elity miejsca tracą przecież tylko dwa punkty.

W zeszłym sezonie ŁKS, jeszcze jako drugoligowiec, dwukrotnie zamierzył się z PGE GKS-em w lidze. Oba spotkania zakończyły się remisem. Przy al. Unii 2 padł remis 1:1 (gol Ievgena Radionova), w Bełchatowie natomiast 2:2 (dwa gole Kamila Juraszka).

Wstęp na sobotni sparing (początek o godz. 11) jest bezpłatny. Wejście dla kibiców wyłącznie od strony ulicy Minerskiej.


Turniej charytatywny

Przypominamy, że również jutro od godziny 8:00 do 15:00 w hali „Łódź Sport Arena” przy al. Unii Lubelskiej odbędzie się turniej charytatywny „Pomoc dla Pana Piotra Orlika”. Z tej okazji na sparingu pojawią się rodzice zawodników trenujących w naszej akademii ze specjalnymi puszkami, do których będzie można wrzucić datki na rzecz Pana Piotra.