Klub

Sparingowa porażka z Sokołem

24.02.2018

24.02.2018

Sparingowa porażka z Sokołem

W piątek piłkarze ŁKS-u rozegrali dwa sparingi. Pierwszy wygrali z Rakowem Częstochowa 2:1, natomiast w drugim rozegranym w Łodzi ulegli Sokołowi Aleksandrów Łódzki.

Wieczorna gra kontrola zakończyła się minimalnym zwycięstwem lidera trzeciej ligi, który rozstrzygającą bramkę zdobył w 23. minucie po uderzeniu Bartosza Mroczka. Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu emocji, sędzia co rusz był zmuszony używać gwizdka, a lepsze okazje do zdobycia bramki stworzyli sobie goście.

Po przerwie łodzianie zaprezentowali się nieco lepiej niż w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Groźnie na bramkę Sokoła strzelali Filip Burkhardt, Paweł Pyciak, Damian Guzik i Jakub Kostyrka (ten ostatni trafił w słupek), żadna z tych prób nie przyniosła ostatecznie efektu, tym więc razem ze zwycięstwa cieszyli się rywale.

Piątkowe sparingi z Rakowem i Sokołem były ostatnimi w zimowym okresie przygotowawczym. Teraz przed „Rycerzami Wiosny” inauguracja rundy wiosennej.


ŁKS Łódź 0:1 (0:1) Sokół Aleksandrów Łódzki

  • Bramka: 0:1 Mroczek 23.

Składy:

  • ŁKS: Kazimierczak – Pyciak, Bielák, Koprowski, Janiak (70 Pietrzak), Guzik, Gamrot, Waśniowski (70 Jaszczak), Kostyrka, Burkhardt, Zagdański.
  • Sokół: Brudnicki – Pawlak, Woźniczak, Ślęzak, Głowiński (77 Szarpak) – Kobiera (77 Knera), Pecyna (70 Marciniak) – Korski (62 Rogalski), Chojecki (68 Sarafiński), Mroczek (67 Porochnicki) – Żylski (62 Kmak).