Aktualności

W sparingu lepsi od pierwszoligowca. Raków 1:2 ŁKS

12
23 / 02 / 2018

Piłkarze ŁKS-u w pierwszym z dwóch zaplanowanych na piątek sparingów okazali się lepsi od drużyny z zaplecza ekstraklasy. Po golach Piotra Pyrdoła i Wojciecha Łuczaka łodzianie wygrali w Lelowie z Rakowem Częstochowa 2:1.

W zgodnej opinii większości obserwatorów piątkowego sparingu ełkaesiacy zasłużyli na zwycięstwo, a podobać się tym razem mogła zwłaszcza gra defensywna wicelidera drugiej ligi, do postawy której w kilku poprzednich grach kontrolnych było sporo zastrzeżeń. Raków miał ogromne problemy aby sforsować szczelną łódzką obronę i gdyby nie stały fragment gry już po pierwszej połowie prowadziłby ŁKS.

Ostatecznie ta część spotkania zakończyła się remisem, bo na trafienie Piotra Pyrdoła z 23. minuty odpowiedział ładnym strzałem z rzutu wolnego Krystian Wójcik. Po zmianie stron częstochowianie poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez Michała Kołbę tak naprawdę tylko raz i w tym jednak przypadku szczęście dopisało naszemu bramkarzowi, bo futbolówka po uderzeniu Embaló trafiła w słupek.

Szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili „Rycerze Wiosny” w 70. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na listę strzelców wpisał się Wojciech Łuczak. Raków, który wystawił na mecz z drugoligowcem nieco słabszy skład (wcześniej ekipa spod Jasnej Góry grała z GKS-em Tychy) nie zdołał doprowadzić do wyrównania i ze zwycięstwa cieszyli się nasi piłkarze.

Także dziś (tj. w piątek 23 lutego) o godz. 18.00 na boisku przy al. Minerskiej łodzianie zmierzą się z Sokołem Aleksandrów Łódzki.


Raków Częstochowa 1:2 (1:1) ŁKS Łódź

  • Bramki: 0:1 Pyrdoł 23, 1:1 Wójcik 40, 1:2 Łuczak 70.

Składy:

  • Raków Częstochowa: Kos – Boateng, Mesjasz, Kościelny, Radwański, Sapała, Mondek, Oziębała, Wójcik, Szczepański, Embaló.
  • ŁKS: Kołba – Rozmus, Juraszek, Rozwandowicz, Widejko, Wolski, Kocot, Łuczak, Pyrdoł, Bryła, Radionov.


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]