Sparing z „Kolejorzem”. Lech – ŁKS 5:1

09 / 10 / 2021

Piłkarze ŁKS-u rozegrali w sobotę mecz sparingowy z Lechem Poznań. Lider ekstraklasy wygrał 5:1, a bramkę dla łodzian zdobył Kelechukwu Ibe-Torti.

Obie drużyny wykorzystały wolny od rozgrywek ligowych weekend (spotkanie ŁKS-u z Chrobrym Głogów zostało przełożone na inny termin, natomiast poznaniacy pauzowali ze względu na przerwę reprezentacyjną) i rozegrały w sobotę mecz sparingowy w Poznaniu. Spotkanie służyło celom szkoleniowym, ale z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że lider PKO Ekstraklasy wygrał 5:1. Bramkę dla łodzian zdobył w drugiej połowie Kelechukwu Ibe-Torti.

– Wiadomo, że na koniec wszyscy patrzą na wynik meczu, a ten jest niekorzystny, jednak sparingi mają to do siebie, że niosą ze sobą wiele korzyści, których na pierwszy rzut oka nie widać. Z punktu widzenia szkoleniowego cieszymy się, że wielu zawodników, którzy nie grali zbyt dużo w ostatnich meczach, dostało szansę gry. W większym wymiarze czasowym zagrali zawodnicy powracający po kontuzjach. Była to okazja również do „złapania” minut przez Nacho czy Samu Corrala. Z każdego sparingu, nawet przegranego, wyciągamy coś dobrego – powiedział trener Paweł Drechsler, jeden z asystentów Kibu Vicuñy.

W niedzielę 17 października w ramach 13. kolejki Fortuna 1 Ligi piłkarze ŁKS-u zmierzą się na własnym stadionie z Arką Gdynia. Wkrótce poinformujemy o rozpoczęciu sprzedaży biletów na niedzielny mecz.

Mecz sparingowy / Lech Poznań – ŁKS Łódź 5:1 (1:0)

• Bramki: Artur Sobiech (3), Roko Baturina, Antoni Kozubal – Kelechukwu Ibe-Torti (58)
  • Mecz bez udziału publiczności
  • Skład ŁKS-u: Marek Kozioł (46, Dawid Arndt) – Mateusz Bąkowicz, Maciej Dąbrowski (42, Maksymilian Rozwandowicz), Oskar Koprowski (69, Nacho Monsalve), Adrian Klimczak (46, Bartosz Szeliga), Maksymilian Rozwandowicz (46, Jakub Tosik), Maciej Wolski (46, Kelechukwu Ibe-Torti), Antonio Dominguez (46, Jan Kuźma), Ricardinho (46, Mikkel Rygaard), Piotr Gryszkiewicz, Maciej Radaszkiewicz (50, Samuel Corral). Trener: Kibu Vicuña.