Akademia

Sparing w strugach deszczu. ŁKS II – Polonia Piotrków 2:1

29.07.2021

29.07.2021

Drugi w przerwie letniej sparing rezerw ŁKS-u zakończył się skromnym zwycięstwem łodzian 2:1. Pierwotnie beniaminek trzeciej ligi miał zmierzyć się w środę ze Zniczem Kłobuck, lecz ostatecznie drużyna trenerów Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka zagrała z czwartoligową Polonią Piotrków Trybunalski.

W środowej grze kontrolnej trenerzy ŁKS II skorzystali niemal z dwóch jedenastek (tylko Aleksander Ślęzak i Aleksander Bobek pojawili się na boisku przed i po przerwie). Pierwszy z wymienionych otworzył wynik w końcówce pierwszej odsłony spotkania. Duża w tym zasługa efektownego tricku z piłką Mikołaja Lipienia, po którym obrońca Polonii sfaulował ełkaesiaka w szesnastce, a jedenastkę na gola zamienił właśnie doświadczony defensor.

W drugiej połowie ełkaesiacy nie zwolnili tempa, ale na drugą bramkę czekaliśmy aż do 77. minuty. Na listę strzelców wpisał się Łukasz Dynel, który zanim umieścił futbolówkę w siatce, wymanewrował aż czterech obrońców rywala. Pod koniec meczu skapitulował także Aleksander Bobek (młodego golkipera strzałem z rzutu karnego pokonał napastnik gości), ale sparing zakończył się zwycięstwem łodzian 2:1.

W najbliższy weekend rezerwy ŁKS-u rozegrają ostatnie dwa sparingi przed inauguracją trzeciej ligi. Na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej w Łodzi odbędzie się trójmecz, w którym poza ełkaesiakami wezmą udział Warta Sieradz i Pogoń Nowe Skalmierzyce.

Mecz sparingowy (Akademia ŁKS) / ŁKS II Łódź – Polonia Piotrków Trybunalski 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Aleksander Ślęzak (45), 2:0 Łukasz Dynel (77), 2:1 (85 – kar.)

Skład ŁKS II: Aleksander Bobek – Damian Nowacki (46, Marcel Wszołek), Aleksander Ślęzak (78, Damian Nowacki), Mieszko Lorenc (46, Igor Lambrecht), Michał Karlikowski (46, Jowin Radziński) – Jakub Romanowicz (46, Jędrzej Zając), Przemysław Sajdak (46, Mateusz Kowalczyk), Artur Sójka (46, Adrian Czypicki), Mikołaj Lipień (46, Tomasz Górecki), Łukasz Włodarczyk (46, Mateusz Jastrzembski) – Maciej Radaszkiewicz (46, Łukasz Dynel). Trenerzy: Marcin Matysiak i Radosław Pęciak.

Autor: Mateusz Żegota