Akademia

Sparing: Ślęza Wrocław – ŁKS II 2:3

16.02.2024

16.02.2024

Sparing: Ślęza Wrocław – ŁKS II 2:3

Fot. W. Fryt/Ślęza Wrocław

Piłkarze rezerw ŁKS-u pokonali na wyjeździe 3:2 Ślęzę Wrocław w meczu sparingowym, który był ważnym sprawdzianem formy naszej drużyny przed inauguracją wiosennej części rozgrywek 2. Ligi.

Zimowe przygotowania do piłkarskiej wiosny (warto wyróżnić niedawne zwycięstwo nad pierwszoligowym Zniczem Pruszków) podopieczni trenera Marcina Pogorzały zwieńczą właśnie w tych dniach, a piątkowy sparing z trzecioligową Ślęzą Wrocław (7. miejsce w tabeli grupy trzeciej) był o tyle ważnym testem formy ełkaesiaków, że to właśnie w nim na boisku wystąpili zawodnicy stanowiący trzon tej drużyny. I ten test we Wrocławiu łodzianie zdali, pokonując po dobrej grze Ślęzę 3:2.

Rezerwy ŁKS-u objęły prowadzenie bardzo szybko, bo już w 3. minucie wynik zawodów otworzył Adam Marciniak. Na gola najbardziej doświadczonego zawodnika na boisku wrocławianie odpowiedzieli w pierwszym kwadransie drugiej odsłony dwoma trafieniami, ale ostatnie słowo należało do naszych piłkarzy, dążących ambitnie do zmiany wyniku. Determinacja została nagrodzona w 78. minucie, gdy po akcji łodzian jeden z zawodników Ślęzy interweniował na tyle niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki, a kropkę nad „i” postawił chwilę po tym Anton Fase, zdobywając zwycięskiego gola.

W sobotę 17 lutego ŁKS II Łódź zmierzy się jeszcze na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS z GKS-em Bełchatów (w tym spotkaniu, które rozpocznie się o godz. 12, na murawie pojawią się także wybrani zawodnicy z ŁKS III Łódź), natomiast za tydzień, tj. w piątek 23 lutego, ełkaesiacy wznowią rozgrywki 2. Ligi wyjazdowym meczem ze Stalą Stalowa Wola. Po pierwszej części sezonu ełkaesiacy zajmują ósme miejsce w tabeli.


Mecz sparingowy | Ślęza Wrocław – ŁKS II Łódź 2:3 (0:1)

  • Bramki: 0:1 Adam Marciniak (3), 1:1 Kamil Olek (50), 2:1 Mateusz Kluzek (57), 2:2 Błażej Jakóbczyk (78 – sam.), 2:3 Anton Fase (80)

Składy:

  • Ślęza: Sebastian Sobolewski – Gabriel Dornellas (73, Jakub Murat), Aleksander Kifert, Miłosz Kozik, Jakub Jabłoński (73, Oskar Hampel), Przemysław Marcjan, Mateusz Kluzek (73, Ihor Wanda), Mikołaj Wawrzyniak (73, zawodnik testowany), Kacper Bieńkowski (46, Oliwer Jakuć), Robert Pisarczuk (73, Błażej Jakóbczyk), Kamil Olek (51, Roman Heresz). Trener: Grzegorz Kowalski.
  • ŁKS II: Tomasz Kucharski – Mateusz Bąkowicz (70, Marcel Wszołek), Aleksander Ślęzak, Adam Marciniak (83, Wiktor Czerwiński), Jowin Radziński (70, Mateusz Książek), Mikołaj Lipień (70, Lamine Coulibaly), Aleksander Iwańczyk (70, Mateusz Marczak), Jakub Pawłowski (58, Jan Kuźma), Maciej Śliwa (73, Anton Fase), Ricardo Goncalves, Alan Siwek (70, Łukasz Dynel). Trener: Marcin Pogorzała.