Aktualności

Sparing: ŁKS – Polonia Warszawa 2:0

11
17 / 11 / 2023

W piątkowym sparingu piłkarze ŁKS-u pokonali 2:0 pierwszoligową Polonię Warszawa po ciekawym meczu, w którym na listę strzelców wpisali się Stipe Jurić i Engjell Hoti. Trener Piotr Stokowiec sprawdził formę 22 zawodników.

Pierwsza połowa sparingu rozegranego na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS upłynęła pod znakiem szybkiej i dość twardej gry, która przyniosła kilka ciekawych akcji tak pod bramką „Czarnych Koszul” (12. miejsce w Fortuna 1 Lidze), jak i pod tą strzeżoną przez Aleksandra Bobka. Pierwszoligowcy zagrozili gospodarzom kilkoma niecelnymi na nasze szczęście strzałami lub takimi, które w porę blokowali nasi obrońcy.

ŁKS był konkretniejszy. W 23. minucie po akcji Piotra Głowackiego i Stipe Juricia na lewym skrzydle, Daniemu Ramirezowi nie udało się zaskoczyć golkipera gości strzałem głową, ale dziesięć minut później Hiszpan popisał się miękkim dośrodkowaniem z narożnika szesnastki, Stipe Jurić wszedł pomiędzy dwóch defensorów i precyzyjnym strzałem głową otworzył wyników zawodów.

Podobać się musiała także akcja z ostatniego kwadransa pierwszej odsłony, w której łodzianie wymienili kilka błyskawicznych i co ważne dokładnych podań i chociaż ta próba nie zakończyła się strzałem, zwróciła naszą uwagę chociażby ze względu na bardzo odpowiedzialne zachowanie Kaya Tejana, który zaasekurował Adama Marciniaka i Leventa Gulena, gdy ci popędzili za akcją do przodu.

Po zmianie stron trener Piotr Stokowiec wprowadził na boisko dziesięciu nowych zawodników, w tym piłkarzy kojarzonych w tym sezonie przede wszystkim z występami w drugoligowych rezerwach – Oskara Koprowskiego, Mateusza Bąkowicza, Jędrzeja Zająca, Antoniego Młynarczyka, Oliwiera Sławińskiego i Nelsona Balongo (wymienieni ostatnio trenowali z pierwszym zespołem).

Wśród tych piątkowych rezerwowych znalazł się też Engjell Hoti i to właśnie on w 57. minucie podwyższył prowadzenie kapitalnym uderzeniem z dwudziestu metrów, po którym futbolówka wpadła w sam róg bramki bezradnego w tej sytuacji golkipera Polonii. Młodzież ŁKS-u wsparta kilkoma doświadczonymi zawodnikami radziła więc sobie bardzo dobrze, nawet jeśli w drugiej połowie nieco częściej przy piłce utrzymywał się zespół ze stolicy.

Nieco ponad kwadrans przed końcem spotkania przyjezdni stworzyli sobie najlepszą w meczu okazję do zdobycia gola kontaktowego – skończyło się na strachu, bo Szymon Kobusiński przegrał pojedynek „oko w oko” z Aleksandrem Bobkiem. W odpowiedzi groźnie z prawej strony pola karnego uderzał Jędrzej Zając, a i niewiele do szczęścia zabrakło Janowi Kuźmie (w trakcie drugiej połowy zastąpił Oliwiera Sławińskiego).

Piątkowy mecz sparingowy, w którym trener Piotr Stokowiec sprowadził formę dwudziestu dwóch zawodników, zakończył się dwubramkowym zwycięstwem ełkaesiaków. Przypominamy, że za tydzień, tj. w piątek 24 listopada, ełkaesiacy zmierzą się na stadionie Króla z Zagłębiem Lubin w ramach 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Bilety online na ten mecz już w sprzedaży, a od środy także w kasach.


Mecz sparingowy (boisko Akademii ŁKS) / ŁKS Łódź – Polonia Warszawa 2:0 (1:0)

  • Bramki: 1:0 Stipe Jurić (32), 2:0 Engjëll Hoti (57)

Składy:

  • Skład ŁKS-u (I połowa): Aleksander Bobek – Bartosz Szeliga, Levent Gülen, Adam Marciniak, Piotr Głowacki, Dani Ramirez, Michał Mokrzycki, Adrien Louveau, Maciej Śliwa, Kay Tejan, Stipe Jurić.
  • Skład ŁKS-u (II połowa): Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Oskar Koprowski, Marcin Flis, Mateusz Bąkowicz, Jędrzej Zając, Mieszko Lorenc, Engjëll Hoti, Antoni Młynarczyk, Oliwier Sławiński (73, Jan Kuźma), Nelson Balongo.
  • Skład Polonii (I połowa): Jakub Lemanowicz – Michał Grudniewski, Jan Majsterek, Tomasz Wełna, Dariusz Pawłowski, Vladyslav Okhronchuk, Oliwier Wojciechowski, Wojciech Fadecki, Łukasz Piątek, Marcin Kluska, Paweł Tomczyk.
  • Skład Polonii (II połowa): Adrian Sandach – Maciej Kowalski-Haberek, Eryk Mikołajewski, Tomasz Wełna, Dariusz Pawłowski, Jakub Piątek, Piotr Marciniec, Mateusz Michalski, Michał Bajdur, Michał Kołodziejski, Szymon Kobusiński.


SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny