Ruszył projekt „ŁKS z Klasą”!

Klub

Ruszył projekt „ŁKS z Klasą”!

15.11.2017

15.11.2017

ŁKS od zawsze stara się angażować najmłodszych w sport, który nie tylko uczy dyscypliny i gry zespołowej, ale również rozwija kreatywność i pozytywnie wpływa na ich rozwój. Uważamy, że jest to jedną z najważniejszych misji klubu sportowego i dlatego, po kilku latach przerwy, postanowiliśmy wznowić bardzo popularny projekt – „ŁKS z Klasą”.

O projekcie

W projekt zaangażowanych jest kilkanaście szkół z Łodzi i okolic. Projekt oficjalnie ruszył 1 października i będzie trwać do końca roku szkolnego.

Szkoły, które zgłosiły swój udział, będą ze sobą konkurować w 3 rundach. Pierwsza z nich, to praca plastyczna – komiks o przygodach piłkarza, w którym liczymy przede wszystkim na inwencję twórczą dzieci. Druga runda składa się z prac technicznych – wykonanie w dowolny sposób techniczny piłkarskiej koszulki dla ulubionego sportowca. Trzeci i ostatni etap dotyczy nagrania piosenki o piłce nożnej (najlepiej z teledyskiem).

Szkoła wybiera 3 najlepsze prace z każdej rundy i wysyła je do klubu. Nasze jury odpowiednio punktuje każdą z prac i tworzy ranking.

Placówki, które uzbierają najwięcej punktów, zostaną zaproszone pod koniec czerwca na specjalny międzyszkolny turniej piłkarski, organizowany na Stadionie Miejskim przy al. Unii 2. Uczniowie zagrają na boisku hybrydowym, gdzie pod okiem sędziów, trenerów oraz publiczności, rywalizować będą między sobą.

Zwycięzca oczywiście musi być tylko jeden. Dla wygranej szkoły wraz ze sponsorami projektu przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody!

Rozkład rund:

  • 1 RUNDA – praca plastyczna – komiks od piłkarzu (październik/grudzień)
  • 2 RUNDA – praca techniczna – koszulka piłkarska (styczeń/luty)
  • 3 RUNDA – praca muzyczna – piosenka o tematyce sportowej (marzec/kwiecień/maj/czerwiec)