Klub

Rowerem z Suwałk na mecz ŁKS-u – dla Lenki!

05.10.2018

05.10.2018

Rowerem z Suwałk na mecz ŁKS-u – dla Lenki!

fot. Łukasz Jutkiewicz / @Ljutkiewicz (Twitter)

Na niezwykły pomysł, który ma pomóc zmagającej się z chorobą 6-letniej Lence, wpadł trener Wigier. Szkoleniowiec Akademii Piłkarskiej z Suwałk zamierza dojechać na sobotni mecz z ŁKS-em rowerem i w ten sposób pomóc dzielnej dziewczynce. Pomóc mogą także kibice ŁKS-u!

To nie pierwsza tego typu akcja, bo trener Wigier już w ten sposób podróżował do Olsztyna i wówczas celem także była pomoc chorej dziewczynce. Teraz pracujący na co dzień w Akademii Piłkarskiej Wigry Suwałki szkoleniowiec zamierza w ciągu dwudziestu czterech godzin dojechać z Suwałk do Łodzi, czyli pokonać około czterystu kilometrów.

Lenka cierpi na z dysplazję kręgowo – nasadowo – przynasadową. Choroba uszkodziła kręgosłup, nasad oraz przynasad kości długich. Niedawno dziewczynka przeszła na Florydzie operację dwóch  nóżek, choć początkowo zamierzano zoperować tylko jedną. To oczywiście dobra wiadomość, bo Lenka dzięki zabiegowi ma zdrowie kości udowe, ale wiąże się ze znacznie większymi kosztami, tym bardziej że czeka ją jeszcze kosztowna rehabilitacja.

I właśnie dlatego trener Wigier swoim niezwykłym rajdem do Łodzi zamierza wesprzeć dziewczynkę i jej rodziców. Za każdy przejechany przez trenera kilometr, Lenka otrzyma 10 złotych, a my będziemy z niecierpliwością wyczekiwać na przyjazd szkoleniowca na obiekcie przy al. Unii Lubelskiej 2.


Przy okazji zachęcamy kibiców z Łodzi i całej Polski do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy! Lence można bowiem pomóc wpłacając pieniądze na konto:

  • 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
W tytule wpłaty prosimy podać: 23713 LASOTA LENA