Rodowite z medalem prestiżowego konkursu Kraft Roku 2018

Klub

Rodowite z medalem prestiżowego konkursu Kraft Roku 2018

10.11.2018

10.11.2018

To jest bardzo udany weekend dla kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego. Po wygranej z Chrobrym Głogów 2:0 w Fortuna 1 Lidze i zwycięstwie ŁKS II z PTC Pabianice aż 16:0 w meczu klasy okręgowej kolejna znakomita wiadomość nadeszła z Poznania, gdzie w Konkursie Piw Rzemieślniczych Kraft Roku piwo Rodowite Pils zostało nagrodzone brązowym medalem w kategorii Czeski Jasny Lager!

Konkurs Piw Rzemieślniczych Kraft Roku to najbardziej prestiżowy konkurs piw rzemieślniczych w Polsce i jeden z największych tego typu konkursów w całej Europie. Dość powiedzieć, że Tomasz Kopyra, czyli guru polskiego browarnictwa, który szefuje imprezie po raz piąty, zaprosił do jury grono doświadczonych sędziów dosłownie z całego świata – z Polski, Niemiec, USA, Japonii, Holandii, Szwecji, Hiszpanii, Portugalii oraz Panamy.

Sukces Rodowitego Pils, ogłoszony podczas Poznańskich Targów Piwnych, warto docenić także z uwagi na wyjątkowo liczną konkurencję. Organizatorzy tegorocznej edycji konkursu otrzymali bowiem rekordową ilość zgłoszeń – aż 631. Dla porównania rok temu było ocenianych było 547 piw i miodów pitnych, a w 2016 roku – 324.

– Ogromnie się cieszymy, że tak znakomite jury doceniło piwo, którym raczą się wszyscy sympatycy najstarszego klubu sportowego w Łodzi. Nie jest to jednak nasza pierwsza branżowa nagroda. Przed dwoma laty Rodowite Pils zdobyło już brązowy medal podczas innego cenionego w browarniczym środowisku wydarzenia: Konsumenckiego Konkursu Piw Chmielaki Krasnostawskie. Wychodzi zatem na to, że Rodowite Pils to najbardziej utytułowane obecnie piwo klubowe w Polsce – podkreśla Krzysztof Zawlik, który opracował recepturę złocistego trunku z charakterystyczną przeplatanką na etykiecie i tym samym wraz z Grzegorzem Garncem przyczynił się do jego uwarzenia.

Obu piwowarom oraz całej załodze Doctor Brew, która na co dzień produkuje Rodowite Pils, serdecznie gratulujemy sukcesu! I przypominamy, że już niedługo na rynek w limitowanej ilości i w specjalnym opakowaniu trafi Rodowite Porter, czyli piwo specjalnie uwarzone z okazji 110-lecia powstania Łódzkiego Klubu Sportowego. Jak zapowiadają jego twórcy, będzie to niezwykle treściwe piwo, obfitujące w dużą ilość smaków i aromatów, co wynikać będzie z użytej w produkcji mieszanki słodów jęczmiennych oraz długiemu, sięgającemu stu osiemdziesięciu dni, leżakowaniu w dębowej beczce po whisky.