Drużyna

Ricardo Martins Guimaraes „Guima” piłkarzem ŁKS-u

27.05.2019

27.05.2019

Ricardo Martins Guimaraes „Guima” piłkarzem ŁKS-u

23-letni Ricardo Martins Guimaraes „Guima” został nowym zawodnikiem Łódzkiego Klubu Sportowego. Portugalski pomocnik podpisał umowę do 30 czerwca 2022, czyli na najbliższe trzy lata. Mierzący 181 cm wzrostu piłkarz przez ostatnie dwa sezony bronił barw zespołu Academica Coimbra.

Pochodzący z Aveiro zawodnik piłkarską karierę rozpoczął w klubie Taboeira. Następnie był graczem grup młodzieżowych Benfiki Lizbona oraz UD Oliveirense, w barwach którego zadebiutował w piłce seniorskiej. Kolejnym klubem Guimy był Sporting B Lizbona, dla którego rozegrał 30 spotkań ligowych w sezonie 2016/17. Minione dwa sezony Guima spędził z kolei w Academice Coimbra. W zespole dwukrotnego zdobywcy Pucharu Portugalii zaliczył przez ten czas 40 występów.

Półroczna obserwacja Guimy daje efekt w postaci podpisania trzyletniej umowy, z czego bardzo się cieszymy. Według nas Guima odpowiada w stu procentom poszukiwanemu profilowi zawodnika na pozycji numer 8 – mówi Krzysztof Przytuła, dyrektor sportowy ŁKS-u. – Oczywiście wiemy, że przez ostatnie 2,5 miesiąca Guima się leczył, ale od momentu doznania urazu kontrolowaliśmy przebieg leczenia. Na szczęście szereg badań medycznych, które przeprowadziliśmy, pozwalają na to, aby sztab medyczny określił stan zdrowia zawodnika jako bardzo dobry.

Teraz przez tydzień, jeszcze w Portugalii, Guima będzie trenował indywidualnie według planu przygotowanego przez sztab. A już trzeciego czerwca, czyli tydzień przed początkiem przygotowań całej drużyny, Guima zacznie już treningi w Łodzi – dodaje Przytuła. – Determinacja Guimy, aby być w ŁKS-ie i aby jak najlepiej i najszybciej przygotować się do treningów z pełnym obciążeniem, świadczy o tym, że był to z naszej strony bardzo dobry wybór.