Rezerwy żegnają się z Pucharem Polski

Akademia

Rezerwy żegnają się z Pucharem Polski

18.04.2019

18.04.2019

Rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego na ćwierćfinale zakończyły swoją przygodę w Okręgowym Pucharze Polski. Podopieczni trenera Marcina Pogorzały ulegli na boisku przy ul. Minerskiej trzecioligowej Unii Skierniewice 4:2.

Ełkaesiacy rozpoczęli mecz wyśmienicie. Już w 2. minucie piłkę w bramce rywali umieścił Michał Karlikowski. Goście próbowali szybko odpowiedzieć, ale dobrze spisywał się Michał Snochowski broniąc ich próby. Golkiper „biało-czerwono-białych” skapitulował dopiero w 26. minucie, kiedy mocnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał go Maciej Nalej. Pięć minut później Michał Karlikowski popisał się ładnym uderzeniem i znów dał prowadzenie drużynie rezerw ŁKS.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków zespołu Unii Skierniewice. Bramkarz ŁKS robił co mógł, ale w tym fragmencie spotkania zabrakło młodym piłkarzom w koszulkach z przeplatanką siły i boiskowego doświadczenia. Skutkowało to trzema straconymi golami w przeciągu 13 minut. Naszym zawodnikom należą się jednak brawa za waleczną postawę przeciwko drużynie z czołówki grupy pierwszej trzeciej ligi. Taki sprawdzian na pewno był bardzo dobrą lekcją dla zespołu i w przyszłości może tylko zaprocentować!


ŁKS II Łódź – Unia Skierniewice 2:4 (2:1)

  • Bramki: Michał Karlikowski 2’, 31’ – Maciej Nalej 26’, 75’, Michał Czaplarski 80’, Konrad Niedzielski 85’

Składy:

  • ŁKS II: Michał Snochowski – Piotr Białousko, Aleksander Cieślik (46’; Filip Pietrzak), Mikołaj Dembiński (25’; Sebastian Lamprycht), Piotr Tazbir (78’; Eryk Bomba), Artur Sójka, Filip Panasiuk (57’; Mateusz Jaszczak), Jakub Piela (83’; Tobiasz Olowo), Jakub Herman, Michał Karlikowski, Stanisław Lasota.
  • Unia (skład wyjściowy): Jaroszko – Przybycień, Pomianowski, Bojańczyk, Czaplarski, Pęgowski, Nalej, Kolus, Kiwała, Gutkowski, Dąbrowski.