Aktualności

Rusza kolejny nabór do Akademii ŁKS

10
09 / 04 / 2019

Akademia ŁKS zaprasza chłopców z rocznika 2012, 2013 i 2014 do wzięcia udziału w naborze, który w najbliższą sobotę rozpocznie się w ośrodku treningowym przy ulicy Minerskiej. Początek pierwszych zajęć dla wszystkich, którzy marzą o rozpoczęciu kariery piłkarskiej w biało-czerwono-białych barwach, przewidziano o godzinie 14:00.

– Czekamy na nowych ełkaesiaków, którzy chcą przeżyć fantastyczną przygodę z przeplatanką na piersi – mówi Paweł Drechsler, koordynator Akademii ŁKS. – W minionym roku prowadziliśmy nabór dla roczników 2010 oraz 2011 i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Udało nam się utworzyć naprawdę silne zespoły, w których mamy wielu ciekawych zawodników. Liczymy, że tegoroczny nabór spotka się z jeszcze większym zainteresowaniem i okaże się jeszcze bardziej udany – dodaje Drechsler.

Pierwsze zajęcia dla najmłodszych adeptów futbolu rozpoczną się w sobotę 13 kwietnia o godzinie 14:00 i potrwają około 90 minut. Kolejne zaplanowano dwa tygodnie później – w sobotę 27 kwietnia, również o godzinie 14:00 (i również w ośrodku przy ulicy Minerskiej). Aby wziąć w nich udział, należy pamiętać o zabraniu ze sobą sprzętu sportowego do ćwiczeń.


Rozpocznij swoją piłkarską przygodę w ŁKS-ie!

  • 13 KWIETNIA / 14:00 – 15:30
  • 27 KWIETNIA / 14:00 – 15:30

– Zdajemy sobie sprawę, że zawodnicy, którzy wezmą udział w naborze, to jeszcze małe dzieci i nie wszyscy będą prezentować duże umiejętności piłkarskie. Dlatego kandydatów na ełkaesiaków będziemy oceniać nie tylko pod kątem posiadanych walorów technicznych. Uważnie będziemy się przyglądać również innym elementom: ogólnej sprawności, koordynacji ruchowej, cechom wolicjonalnym i zaangażowaniu w grę oraz ćwiczenia – podkreśla koordynator Akademii ŁKS. – Stricte piłkarskich elementów wybrani chłopcy będą się dopiero u nas uczyć. Zatem ktoś, kto teraz nie umie jeszcze płynnie prowadzić piłki, wcale nie stoi na straconej pozycji, bo może mieć dużo innych predyspozycji, za sprawą których będzie robił regularne postępy pod okiem naszych wykwalifikowanych trenerów.

Warto przypomnieć, że dla zawodników wybranych w drodze selekcji otworzy się również szansa do wspólnej nauki w Szkole Gortata, sąsiadującej z ośrodkiem przy ulicy Minerskiej, w której stworzona zostanie klasa sportowa dla zespołu z tej kategorii wiekowej.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących naboru, zapraszamy do kontaktu: akademia@lkslodz.pl. I życzymy powodzenia – do zobaczenia w Akademii ŁKS!

POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]