Akademia

Rezerwy ŁKS-u pokonały GKS Ksawerów

08.09.2018

08.09.2018

Rezerwy ŁKS-u pokonały GKS Ksawerów

Rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego złożone w dużej części z graczy znajdujących się w szerokiej kadrze pierwszego zespołu pokonały GKS Ksawerów 6:0 w spotkaniu 5. kolejki Łódzkiej Klasy Okręgowej.

Od samego początku spotkania ełkaesiacy zaczęli dyktować warunki na boisku. Zdecydowana przewaga nad drużyną gości przełożyła się na zdobyte bramki. Pierwsza padła w 11. minucie po strzale z rzutu karnego Rafała Kujawy. Sześćdziesiąt sekund później Piotr Pyrdoł wykorzystał dobre podanie Kujawy i było 2:0. Rywale próbowali odpowiedzieć, ale obrońcy ŁKS grali bez zarzutu. W 24 minucie Bartosz Widejko strzałem z ostrego kąta zdobył trzeciego gola, a dziewięć minut później błąd defensywy GKS-u wykorzystał Kujawa, który „lobem” pokonał golkipera gości.

Na drugą połowę zespół z Ksawerowa wyszedł z założeniem stracenia jak najmniejszej liczby goli. Trzeba przyznać, że ełkaesiacy mieli problem z przebiciem się przez szczelną obronę przyjezdnych. Dopiero w końcówce spotkania najpierw Paweł Wojowski, a następnie Lukas Bielak zdobyli kolejne bramki. Mogło być ich jeszcze więcej, ale dwukrotnie bramkarza gości ratowała poprzeczka. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem 6:0.


ŁKS II Łódź – GKS Ksawerów 6:0 (4:0)

  • Bramki: Rafał Kujawa 11’, 33’, Piotr Pyrdoł 12’, Bartosz Widejko 24’, Paweł Wojowski 75’, Lukas Bielak 77’
  • Skład ŁKS II: Dominik Budzyński – Bartosz Widejko (60’; Dariusz Gmosiński), Kamil Juraszek, Oskar Koprowski, Aleksander Cieślik (77’; Mikołaj Dembiński) – Piotr Pyrdoł, Artur Sójka (80’; Filip Panasiuk), Lukas Bielak, Adam Ratajczyk (70’; Michał Bachanek), Paweł Wojowski (80’; Patryk Witkowski) – Rafał Kujawa (60’; Michał Karlikowski)