Akademia

Remis na początek. ŁKS II – Zawisza Bydgoszcz 1:1

17.07.2021

17.07.2021

W pierwszym przedsezonowym sparingu ŁKS II zremisował z Zawiszą Bydgoszcz 1:1. Jedynego gola dla biało-czerwono-białych zdobył Maciej Radaszkiewicz.

Ełkaesiacy rozpoczęli sobotni sparing w nieco innym składzie (względem poprzedniego sezonu). W pierwszej połowie podopieczni trenerów Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka uzyskali przewagę optyczną i udokumentowali ją bramką Macieja Radaszkiewicza. Napastnik ŁKS-u spuentował indywidualną akcję Jakuba Romanowicza.

W drugiej połowie lepiej zagrali goście. Już w 48. minucie ni to strzał, ni to dośrodkowanie jednego z graczy z Bydgoszczy zmyliło stojącego w bramce łodzian Dominika Stannego i futbolówka wpadła do siatki. Po wyrównaniu Zawisza oddał inicjatywę łodzianom, ale przewaga łodzian nie przełożyła się na drugiego gola dla ŁKS II, więc pierwsza gra kontrolna zakończyła się remisem 1:1.

Sparing / ŁKS II Łódź – Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:0)

• Bramki: 1:0 Maciej Radaszkiewicz (24), 1:1 zawodnik testowany (48).
  • Skład ŁKS II: Tomasz Kucharski (46, Dominik Stanny) – Marcel Wszołek (55, Damian Nowacki), Igor Lambrecht, Mieszko Lorenc (66, Artur Sójka), Jowin Radziński (46, Michał Karlikowski) – Jakub Romanowicz (46, Jędrzej Zając), Mateusz Kowalczyk (46, Adrian Czypicki), Artur Sójka (46, Przemysław Sajdak), Mikołaj Lipień (46, Mateusz Jastrzembski), Dariusz Gmosiński (46, Łukasz Włodarczyk) – Maciej Radaszkiewicz (46, Tomasz Górecki). Trenerzy: Marcin Matysiak i Radosław Pęciak.