Aktualności

Raport z budowy stadionu. Pożegnajcie się z dworcem

12
19 / 05 / 2020

Nie wydaje się nam, aby wśród sympatyków ŁKS-u znaleźli się tacy, którym podoba się widok z trybuny na Dworzec Łódź Kaliska, jeśli jednak ktoś się przyzwyczaił wkrótce będzie musiał się z nim pożegnać. – Do końca roku powinniśmy stracić widok na dworzec – zdradził przedstawiciel firmy Mirbud.

– Rozpoczęliśmy montaż belek trybunowych na trybunie południowej i wschodniej. Stawiamy również słupy monolityczne na poziomie „plus jeden” – powiedział w rozmowie z ŁKS TV Marek Rosa, kierownik kontraktu z firmy Mirbud, czyli wykonawcy stadionu w al. Unii 2.

Pogoda sprzyja, a że wykonawca zajmuje się od pewnego czasu m.in. montażem elementów prefabrykowanych, krajobraz na stadionie ŁKS-u zmienia się niemal z tygodnia na tydzień – dość powiedzieć, że na niższych segmentach trybuny południowej (czyli tej powstającej za bramką) zamontowano już wszystkie trybuny.

Postęp widoczny jest w al. Unii 2 gołym okiem i nic w tym dziwnego, na placu budowy pracuje tu przecież w pocie czoła cały czas 70-80 osób.

– W najbliższych tygodniach będziemy kontynuować: montaż elementów prefabrykowanych i roboty żelbetonowe, czyli m.in. słupy oraz ściany. Nie mamy opóźnień względem harmonogramu, wszystko idzie tu po naszej myśli – zapewnił Marek Rosa, który przy okazji rozmowy z Bartoszem Królem dla ŁKS TV wyjaśnił, że na trzech brakujących trybunach nie zmieni się kąt nachylenia trybuny. Ten będzie taki, jak na pierwszej istniejącej już trybunie.

– Wydaje mi się, że do końca roku ze stadionu nie będzie już widać Dworca Kaliskiego – dodał kierownik kontraktu z firmy Mirbud.

Cóż więc pozostaje, jeśli nie pożegnać z tą perspektywą. Tęsknić nie będziemy.Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]