Drużyna

Rahil Mammadov w ŁKS

20.01.2024

20.01.2024

Rahil Mammadov w ŁKS

Defensywę ŁKS-u wzmocni reprezentant Azerbejdżanu. Nowym piłkarzem „Rycerzy Wiosny” został Rahil Mammadov, z którym nasz klub związał się półtoraroczną umową.

Czterokrotny mistrz Azerbejdżanu urodził się w Baku, w stołecznym Neftchi rozpoczął swoją karierę piłkarską, a w kolejnych latach występował też w barwach innych klubów z tego kraju – Sabail FK, Qarabag FK i Zira FK.

Występujący najczęściej na środku defensywy, mierzący aż 191 cm piłkarz w najwyższej klasie rozgrywkowej Azerbejdżanu rozegrał 110 meczów, w tym 9 w bieżących rozgrywkach (w barwach Qarabag FK). Oprócz tego Rahil Mammadov ma na koncie 15 spotkań w reprezentacji Azerbejdżanu (wystąpił w pięciu ostatnich spotkaniach eliminacji do mistrzostw Europy) i tyle samo w europejskich pucharach, w tym w kwalifikacjach Ligi Mistrzów i w fazie grupowej Ligi Europy UEFA.

Teraz 28-letni zawodnik zamierza pomóc ełkaesiakom w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Łódzki Klub Sportowy związał się z Rahilem Mammadovem kontraktem obowiązującym do końca czerwca 2025 roku.