Drużyna

Przygotowania do meczu z Ruchem

25.07.2023

25.07.2023

Przygotowania do meczu z Ruchem

Do drugiego meczu ŁKS-u w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy pozostały tylko trzy dni. „Rycerze Wiosny” przygotowują się do starcia z Ruchem Chorzów na własnych obiektach.

Po inaugurującym sezon piątku w Warszawie tym razem ełkaesiaków czeka piątek w Gliwicach, gdzie swoje domowe mecze rozgrywa Ruch Chorzów, czyli zespół, z którym zmierzymy się w ramach 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Sztab szkoleniowy przepracował już z piłkarzami spotkanie z Legią Warszawa (wspomniał o tym kapitan zespołu Adam Marciniak w niedzielnej Lidze+ Extra), co za tym idzie do najbliższych zajęć przystąpimy mądrzejsi o analizę starcia z wicemistrzem Polski i mądrzejsi również o całą ekstraklasową otoczkę.

Przecież w meczu z Legią Warszawa aż dziewięciu piłkarzy ŁKS-u zadebiutowało w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jak spaść, to z dobrego konia, więc najważniejsze, że Aleksander Bobek, Nacho Monsalve, Piotr Głowacki, Mieszko Lorenc, Engjëll Hoti, Jakub Letniowski, Kelechukwu Ibe-Torti, Kay Tejan i Piotr Janczukowicz zebrali już pierwsze ekstraklasowe szlify.

W poniedziałek, łodzianie trenowali i na boisku, i w salce (te drugie zajęcia miały charakter siłowy). We wtorek, w środę i czwartek będziemy szlifować formę na boisku, a tego ostatniego dnia po treningu i obiedzie, ełkaesiacy wyruszą do Gliwic, gdzie na piątkowe przedpołudnie zaplanowano rozruch, a wieczorem, o godz. 20.30, rozpocznie się mecz z zespołem z Chorzowa.

Ruch też nie zdołał zapunktować w pierwszym meczu (porażka 1:2 z Zagłębiem w Lubinie), a trener Jarosław Skrobacz jeszcze przed meczem wspominał o drobnych problemach zdrowotnych kilku jego zawodników. W kadrze meczowej ŁKS-u zabrakło w ubiegły piątek Mateusza Kowalczyka i Stipe Juricia. Oczywiście na tym etapie sezonu żaden z piłkarzy nie będzie jeszcze pauzował z powodu nadmiaru kartek, więc ewentualne absencje mogą wynikać jedynie ze względów sportowych lub urazów.

Czekamy na mecz z Ruchem i przy okazji przypominamy, że kibice ŁKS-u wykupili już ponad 4000 karnetów (to obecnie szósty wynik w PKO BP Ekstraklasie), ale sprzedaż cały czas trwa, więc ten wynik można jeszcze poprawić. Karnety ŁKS-u na cały sezon lub rundę jesienną zakupicie za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży bilety.lkslodz.pl oraz w kasach stacjonarnych w al. Unii 2 (kasy otwarte od środy do piątku w godz. 15-19 oraz w sobotę w godz. 10-14).