Przygotowania do meczów z Widzewem i Zagłębiem

14 / 09 / 2020

W najbliższym tygodniu piłkarze ŁKS-u rozegrają aż dwa wyjazdowe spotkania. W środę ełkaesiacy zmierzą się z Widzewem. W sobotę z Zagłębiem Sosnowiec.

„Rycerze Wiosny” rozpoczęli w ubiegłą sobotę trzytygodniowy maraton piłkarski, w trakcie którego, wliczając w to pojedynek ze Stomilem Olsztyn, rozegrają w sumie sześć spotkań w Fortuna 1 Lidze.

W tym tygodniu nasi piłkarze dwukrotnie wybiegną na ligowe boiska, więc mikrocykl treningowy nie będzie przypominał tego z poprzednich tygodni, gdy czasu na zajęcia szkoleniowe i regenerację było nieco więcej. Trener Wojciech Stawowy zapewnił, że jego zespół jest gotowy do podjęcia podobnego wyzwania i wraz ze sztabem trenerskim napięty terminarz wziął pod uwagę już w trakcie przedsezonowych przygotowań.

– Jestem zadowolony z tego, że zespół idzie do przodu. Oczywiście do ideału brakuje jeszcze daleko, ale z każdą kolejką wyglądamy coraz lepiej. Zamierzamy cały czas uczyć się rzeczy, które jeszcze nam nie wychodzą – powiedział trener Wojciech Stawowy po wygranym 3:0 meczu ze Stomilem Olsztyn. – Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne dla kibiców są derby. Będziemy się do tego meczu przygotowywać tak, jak do każdego innego. Jedziemy na Widzew pełni pokory, ale i wiary w swoje umiejętności – dodał szkoleniowiec łódzkiego klubu.

W niedzielę, a więc dzień po meczu ze Stomilem Olsztyn, piłkarze spotkali się na treningu regeneracyjnym. Tym razem w planach nie ma sesji w siłowni, są natomiast treningi na boisku w poniedziałek i we wtorek. To właśnie zapewne po wtorkowych zajęciach szkoleniowiec ŁKS-u podejmie decyzję dotyczącą wyjściowej jedenastki na derbowe spotkanie z Widzewem.

Po środowym meczu na stadionie przy al. Piłsudskiego ełkaesiacy spotkają się w czwartek na kolejnych zajęciach regeneracyjnych, a już w piątek rozpocznie się akcja „Zagłębie Sosnowiec”. Mecz z drużyną z Zagłębia Dąbrowskiego odbędzie się w sobotę.