Przemysław Kazimierczak w Akademii ŁKS

05.08.2021

Przemysław Kazimierczak w Akademii ŁKS

Po trzech latach przerwy ponownie skrzyżowały się ścieżki Przemysława Kazimierczaka i Łódzkiego Klubu Sportowego. W nowym sezonie wychowanek ŁKS-u będzie szkolił bramkarzy naszej Akademii.

Przemysław Kazimierczak jest wychowankiem klubu z al. Unii, który pierwsze piłkarskie kroki stawiał w drużynie m.in. z Adamem Marciniakiem, Rafałem Kujawą, czy Tomaszem Ostalczykiem. Były bramkarz kilka lat swojej piłkarskiej kariery spędził na angielskich boiskach, reprezentując kluby: Bolton Wanderers, Wycombe FC, Darlington FC, czy Oldham Athletic.

Po powrocie do kraju był zawodnikiem Floty Świnoujście, KS Polkowice i Polonii Warszawa, a w końcu także ŁKS-u. W sezonach 2016/17 i 2017/18, ŁKS zdołał wywalczyć dwa awanse, najpierw do drugiej, a później do pierwszej ligi. Bramkarz pełnił wówczas rolę zmiennika Michała Kołby.

Ostatnim klubem Przemysława Kazimierczaka w karierze piłkarskiej była Warta Sieradz, gdzie łączył funkcję zawodnika z trenerem bramkarzy w drużynach młodzieżowych Warty. Następnie zajął się szkoleniem młodych bramkarzy w Zawiszy Rzgów.

W Akademii ŁKS Przemysław Kazimierczak pojawia się już jako pełnoprawny trener. Od nowego sezonu wraz z Kacprem Modrzejewskim, Bartoszem Krymarysem i Igorem Pyciem stworzy sztab szkoleniowy drużyn ŁKS U14 i ŁKS U15 (ta druga występuje w Centralnej Lidze Juniorów).