Akademia

Przegrana w drugim sparingu. ŁKS II – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:4

12.07.2023

12.07.2023

Przegrana w drugim sparingu. ŁKS II – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:4

W środę piłkarze ŁKS II rozegrali mecz kontrolny z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, niedawnym rywalem w III lidze. Ełkaesiacy przegrali to spotkanie 1:4, strzelcem jedynej bramki dla biało-czerwono-białych był Alan Siwek.

Pierwsza z trzech części meczu kontrolnego z Pogonią Grodzisk Mazowiecki przebiegła dość spokojnie, kontrolowana przez podopiecznych trenera Matysiaka. Ełkaesiacy próbowali przełamać defensywę rywali nie tylko powolnymi atakami pozycyjnymi, ale starali się także otwierać szybsze akcje bardziej niekonwencjonalnymi, prostopadłymi podaniami.

Pierwsze bramka tego dnia padła w 72. minucie. Mimo dość gęsto zastawionego przez ełkaesiaków pola karnego, podanie zagrane przez jednego z przyjezdnych trafiło pod nogi zawodnika Pogoni, stojącego w szesnastce ŁKS-u. Ten, odnalazł sobie nieco przestrzeni i oddał mocne uderzenie na długi słupek, po którym piłka zatrzepotała w siatce. Łodzianie szansę na wyrównanie wypracowali sobie błyskawicznie – strzał sprzed pola karnego oddał Michał Lipień, jednak ofiarnie zablokował go jeden z obrońców Pogoni.

Trzecia tercja przyniosła kolejną bramkę, znów w wykonaniu drużyny gości. W 99. minucie świetnym strzałem sprzed pola karnego popisał się jeden z zawodników Pogoni, który skierował piłkę wprost w okno bramki, nie dając szans na interwencję Szymonowi Łyskawce. Przyjezdni w 110. minucie dołożyli kolejne trafienie, tym razem skutecznie wykorzystując rzut rożny.

Bramkę honorową dla biało-czerwono-białych zdobył w 113. minucie Alan Siwek. Młody napastnik prześcignął obrońców Pogoni i dopadł do zagranej prostopadle piłki, wychodząc sam na sam z bramkarzem rywali. Wydawało się, że golkiperowi gości udało się obronić strzał, jednak ostatecznie piłka wpadła do siatki. Chwilę później, bo w 115. minucie, Pogoń zdobyła ostatnią bramkę tego spotkania – po szybko rozegranej kontrze jeden z przyjezdnych zszedł ze skrzydła w szesnastkę ŁKS-u i oddał mocny strzał, którym pokonał Szymona Łyskawkę.

Biało-czerwono-biali w sobotę rozegrają ostatni sparing przed inauguracją 2. Ligi. Podopieczni Marcina Matysiaka w ośrodku treningowym przy ul. Minerskiej podejmą Barycz Sułów, czwartoligowca z Dolnego Śląska.


Mecz sparingowy / ŁKS II Łódź – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:4

  • Bramki: 0:1 Testowany Pogoń 1 (72′), 0:2 Testowany Pogoń 2 (99′), 0:3 Testowany Pogoń 3 (110′), 1:3 Alan Siwek (113′), 1:4 Testowany Pogoń 4 (115′)

Składy:

  • ŁKS II: Michał Kołba (81′ Szymon Łyskawka) – Mateusz Bąkowicz (41′ Testowany 3), Aleksander Ślęzak (81′ Igor Lambrecht), Oskar Koprowski (60′ Wiktor Czerwiński), Jowin Radziński (41′ Lamine Coulibaly, 81′ Testowany 4) – Jędrzej Zając (41′ Nelson Balongo, 88′ Alan Siwek), Yuya Kamon (41′ Vahe Mnatsakanyan, 81′ Mateusz Marczak), Zawodnik testowany 1 (41′ Wiktor Kościuk, 81′ Jan Kuźma), Dawid Kort (41′ Bartosz Biel, 93′ Hugo Ista), Antoni Młynarczyk (41′ Mikołaj Lipień, 81′ David Barseguian) – Zawodnik testowany 2 (41′ Łukasz Dynel, 81′ Mateusz Jastrzembski).