Drużyna

Przed fetą jeszcze jeden ważny

30.05.2023

30.05.2023

Przed fetą jeszcze jeden ważny

To już ostatni w tym sezonie raport z przygotowań lidera Fortuna 1 Ligi do meczu, a co jeszcze ważniejsze, ostatni gdy jesteśmy drużyną z zaplecza ekstraklasy. Wieńczące całą pierwszoligową kampanię spotkanie z Odrą Opole już w najbliższą sobotę.

Piłkarze ŁKS-u przypieczętowali w ubiegły piątek awans do ekstraklasy, ale przed nimi jeszcze jeden ważny mecz, bo po tej szalonej radości, która stała się naszym udziałem dzięki remisowi w Gdyni, wszyscy bardzo chcą pożegnać się z tym sezonem w najlepszy z możliwych sposobów. Szczelnie wypełnione trybuny i tytuł mistrza pierwszej ligi (nikt go już łodzianom nie odbierze, bo przewaga nad drugim w tabeli Ruchem wzrosła ostatnio do czterech punktów) zobowiązują przecież do rozegrania dobrych zawodów i taki jest cel.

Po spotkaniu w Gdyni trener Kazimierz Moskal dał swoim piłkarzom dwa dni na regenerację. We wtorek trenowaliśmy już normalnie, w pełnym składzie i oczywiście w doskonałych humorach. Ostatni w tym sezonie mikrocykl treningowy składa się z pięciu jednostek (dziś, tj. we wtorek w siłowni VeraSport odbyły się testy, wieczorem drużyna spotka się na boisku). Żaden z zawodników nie narzeka na poważniejsze problemy zdrowotne, co więcej żaden też nie będzie pauzował w najbliższą sobotę z powodu kartek (w Gdyni żółtym kartonikiem arbiter ukarał tylko Pirulo, czyli i tym razem obędzie się bez konsekwencji).

Kamień z serca spadł po ostatniej kolejce także naszemu najbliższemu rywalowi. Odra zremisowała na własnym boisku z Chojniczanką Chojnice (1:1) i również ten remis okazał się cenny, bo dzięki niemu opolanie zapewnili sobie utrzymanie w pierwszej lidze. Tutaj także nie ma kartkowiczów, więc w teorii trener Adam Nocoń będzie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników (nie zagra Tomáš Mikinič, u którego – jak informuje oficjalna strony Odry – po meczu z Ruchem Chorzów stwierdzono zwichnięcie dwóch zębów oraz dwa złamania kości twarzoczaszki).

Spotkanie ŁKS-u z Odrą Opole rozpocznie się w sobotę (3 czerwca) o godz. 17.30. To ostatnia w tym sezonie okazja, żeby spotkać się na stadionie Króla, podziękować piłkarzom za awans i przeżyć niezapomniane emocje. I oczywiście wziąć udział w wielkiej fecie. Bilety online można jeszcze w każdej chwili zakupić za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży (bilety.lkslodz.pl), a także w piątek (godz. 15-19) oraz w sobotę (12-18.30) w kasach znajdujących się w al. Unii 2.