Marcel Wszołek dłużej w ŁKS

23 / 05 / 2023

fot. Łukasz Skwiot / Cyfrasport

ŁKS przedłużył umowę z Marcelem Wszołkiem. Nowy kontrakt 21-letniego zawodnika obowiązuje do końca czerwca 2025 roku.

Pochodzący z Grudziądza piłkarz poważną przygodę z futbolem rozpoczął w tamtejszej Olimpii. W 2016 roku pojawił się w Lechii Gdańsk, gdzie występował najpierw w drużynach juniorskich, następnie w rezerwach, a w końcu trenował i z pierwszym zespołem. Latem 2020 roku dołączył do Łódzkiego Klubu Sportowego.

W pierwszym roku pobytu w Łodzi z gry wyłączyła go poważna kontuzja, ale w kolejnych sezonach boczny obrońca pojawiał się na boisku z przeplatanką na piersi już regularnie. W sezonie 2021/2022 był ważną postacią drużyny trzecioligowych rezerw, w której rozegrał 25 meczów i zdobył jedną bramkę (dwukrotnie wystąpił też w pierwszej lidze). W bieżących rozgrywkach Marcel Wszołek zagrał w siedmiu meczach Fortuna 1 Ligi (zaliczył asystę w wygranym 1:0 meczu z GKS-em Tychy), jednym spotkaniu Fortuna Pucharu Polski i ośmiu meczach trzeciej ligi (tu dwukrotnie wpisał się na listę strzelców).

Nowa umowa wiążąca Marcela Wszołka z naszym klubem obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.