Powołano Komitet Sterujący ws. rozbudowy stadionu

02 / 08 / 2018

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska powołała Komitet Sterujący ds. realizacji Projektu oraz Zespół ds. realizacji Projektu. A tym projektem jest oczywiście rozbudowa Stadionu Miejskiego przy al. Unii Lubelskiej 2.

To ważny kolejny krok na drodze do zakończenia inwestycji. Kibice Łódzkiego Klubu Sportowego czekają z niecierpliwością za rozpoczęcie prac i rozbudowę stadionu w miejscu, który od prawie stu lat jest domem ŁKS-u. Ma w tym pomóc powołany przez Panią prezydent Łodzi Hannę Zdanowską Komitet Sterujący.

Jej przewodniczącym został Tomasz Trela (pierwszy Wiceprezydent Łodzi), jego zastępcą – Tomasz Piotrowski (dyrektor Departamentu Prezydenta), a członkami: Marek Kondraciuk (znany łódzki dziennikarz, a obecnie Dyrektor Wydziału Sportu), Agnieszka Kowalewska-Wójcik (p.o.. Dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskiej) i Małgorzata Belta (Zastępca Dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich ds. Obiektów Budowlanych).

Dodatkowo w pracach Komitetu Sterującego wezmą udział radni od dawna zaangażowani w sprawę rozbudowy stadionu (Paweł Bliźniuk i Mariusz Przybyła) oraz Roman Lewandowski, czyli Dyrektor Działu Technicznego Miejskiej Areny Kultury i Sportu.

Zadaniem Komitetu Sterującego, którego posiedzenia mają odbywać się co najmniej raz na trzy miesiące, będą m.in. zarządzanie projektem na poziomie strategicznym, analiza działań związanych z projektem, jego nadzór, zatwierdzenie planu pracy dla aktualnych faz projektu czy wspieranie Kierownika Projektu (funkcję tę pełni Marcin Kozerawski, Inspektor Nadzoru Inwestorskiego w Wydziale Obiektów Budowlanych w Zarządzie Inwestycji Miejskich).

Oprócz bowiem Komitetu Sterującego, prezydent Łodzi powołała także Zespół ds. realizacji Projektu na czele ze wspomnianym Kierownikiem Projektu. Jego zadaniem, a także zadaniem członków zespołu będzie zarządzanie Projektem oraz jego realizacja w założonym terminie i budżecie.

Przypominamy, że na początku lipca łódzcy radni dali tej inwestycji przysłowiowe zielone światło.