Poszerzy się grono akcjonariuszy ŁKS

Klub

Poszerzy się grono akcjonariuszy ŁKS

19.12.2022

19.12.2022

W związku z nasilającymi się spekulacjami medialnymi, potwierdzamy, że w wyniku trwających wiele miesięcy rozmów, ŁKS Łódź podpisał wstępne porozumienie z zagranicznym inwestorem, który dołączy do grona akcjonariuszy klubu, powiększając tym samym kapitał zakładowy spółki.

Szczegółowe informacje na temat zagranicznego inwestora zostaną podane do publicznej wiadomości z chwilą zakończenia trwającej właśnie dogłębnej analizy (ang. due diligence), której celem jest wnikliwa ocena aktualnej sytuacji spółki.

Proces ten przebiega pomyślnie, znajduje się w wysokim stopniu zaawansowania i szacujemy, że zakończy się pod koniec lutego 2023 roku, co jest o tyle ważne, że zaangażowanie inwestora ma zwiększać się wraz z kolejnymi etapami rozwoju klubu, a chociaż jego skala i tempo zostaną ściślej określone właśnie po zakończeniu wspomnianej analizy, już dziś możemy zdradzić, że inwestor zamierza zaangażować się w ŁKS kapitałowo i w przyszłości zostać współwłaścicielem klubu.

Wraz z pojawieniem się nowego podmiotu, ŁKS otrzymał zastrzyk gotówki, a sam inwestor poszerzy w przyszłości grono akcjonariuszy, do którego nadal należą Tomasz Salski (większościowy akcjonariusz klubu), Jerzy Pietrucha, Przemysław Andrzejak oraz Dariusz Łyżwa. Warto przy tym dodać, że wypracowane na bazie dotychczasowych doświadczeń obopólne zaufanie, które towarzyszy naszym negocjacjom, znacząco wpływa na ich tempo, zapewniając poczucie bezpieczeństwa obu stronom – tak klubowi, jak i inwestorowi.

– To duży krok dla całego klubu, może nawet dla całej ligi. Mamy nadzieję, że to również jeden z wielu kroków, które wykonamy wszyscy wspólnie w najbliższych miesiącach. Rozmowy dotyczące rozszerzenia grona akcjonariuszy trwały wiele miesięcy i jesteśmy szczęśliwi, że moment ich finalizacji jest bliski – wyjaśnia Jarosław Olszowy, prezes zarządu ŁKS Łódź S.A.

Ciesząc się z tego, że możemy przekazać kibicom naszego klubu bardzo dobrą wiadomość, prosimy jednocześnie o zrozumienie i cierpliwość. Mając na uwadze charakter toczących się procesów i ważne względy formalne, zostaliśmy zobowiązani do dyskrecji. O dalszych szczegółach sprawy poinformujemy najszybciej jak to tylko będzie możliwe.