Aktualności

Porażka po solidnej grze w Sosnowcu

13
03 / 02 / 2019

W spotkaniu kontrolnym rozegranym w Sosnowcu podopieczni trenera Kazimierza Moskala ulegli Zagłębiu 2:1. Dla gospodarzy była to próba generalna przed inauguracją rundy wiosennej w rozgrywkach ekstraklasy.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia łodzian, już w 2 minucie świetną okazję po rzucie rożnym zmarnował Maksymilian Rozwandowicz. Na odpowiedź Zagłębia nie trzeba było czekać zbyt długo. W 10 minucie dalekie wyjście przed pole karne Michała Kołby wykorzystał Olaf Nowak, który minął naszego golkipera i skierował futbolówkę praktycznie do pustej bramki (stał w niej tylko próbujący ratować sytuację Jan Sobociński). ŁKS podrażniony straconym golem ruszył do ataku, ale najczęściej strzały naszych zawodników były niecelne lub blokowane przez defensorów. Swoje próby oddawali m.in. Dani Ramirez czy Patryk Bryła. Zagłębie nie stworzyło w tej części gry groźniejszych sytuacji pod naszą bramką i zakończyła się ona jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy.

Początek drugiej odsłony świetnie rozpoczął się dla naszej drużyny. Faulowany 18 metrów od bramki gospodarzy był szarżujący Łukasz Sekulski. Piłkę na rzucie wolnym ustawił sobie Dani Ramirez i świetnym uderzeniem lewą nogą nie dał szans bramkarzowi Zagłębia. Ponad dziesięć minut później wyczyn Hiszpana próbował powtórzyć Sekulski, ale tym razem świetnie spisał się broniący dostępu do bramki gospodarzy Matko Perdijić. Chwilę później ełkaesiacy stracili gola. Dobrą akcję Olafa Nowaka wykończył Giorgi Iwaniszwili i mieliśmy 2:1. Do końca spotkania gra toczyła się już raczej spokojnie. Zadowolone z korzystnego wyniku Zagłębie długo utrzymywało się przy piłce nie dając szans na ofensywne akcję „Rycerzy Wiosny”. W jednej z ostatnich minut spotkania bardzo dobrą interwencją popisał się jeszcze Dominik Budzyński, który obronił mocny strzał Dawida Ryndaka.

Chociaż ełkaesiacy są w zupełnie innym momencie przygotowań niż drużyna Zagłębia to można powiedzieć, że w spotkaniu z przedstawicielem najwyższej klasy rozgrywkowej zaprezentowali się oni solidnie. W najbliższy piątek nasz zespół rozegra mecz kontrolny z trzecioligową Polonią Środa Wielkopolska (godzina 13:00, obiekt przy ul. Minerskiej). Dzień później wczesnym rankiem drużyna wsiądzie do autokaru, który pojedzie do Berlina, skąd „biało-czerwono-biali” wylecą na zgrupowanie do tureckiego Side.


Sparing / Zagłębie Sosnowiec – ŁKS Łódź 2:1 (1:0)

  • Bramki: Olaf Nowak 10’, Giorgi Iwaniszwili 64′ – Dani Ramirez 50’

Składy:

  • Zagłębie: Dawid Kudła (46’; Matko Perdijić) – Giórgos Mýgas (46’; – Tomasz Nawotka), Mateusz Cichocki (46’; Piotr Polczak), Martin Tóth, Žarko Udovičić (46’; Patrik Mráz) – Giorgi Iwaniszwili (70’; Dawid Ryndak), Lukáš Greššák, Mateusz Możdżeń (63’; Sebastian Milewski), Szymon Pawłowski – Giorgi Gabedawa (87’; Konrad Kumor), Olaf Nowak (70’; Vamara Sanogo)
  • ŁKS: Michał Kołba (46’; Dominik Budzyński) – Artur Bogusz (68’; Adrian Klimczak), Maksymilian Rozwandowicz (72’; Kamil Juraszek), Jan Sobociński (72’; Oskar Koprowski), Adrian Klimczak (46’; Jan Grzesik) – Dani Ramirez (60’; Maciej Wolski), Bartłomiej Kalinkowski (46’; Lukas Bielak), Łukasz Piątek (68’; Bartłomiej Kalinkowski), Wojciech Łuczak (60’; Piotr Pyrdoł), Patryk Bryła (60’; Adam Ratajczyk) – Rafał Kujawa (46’; Łukasz Sekulski)


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny