Aktualności

Porażka i zwycięstwo na koniec zgrupowania w Woli Chorzelowskiej

3
08 / 08 / 2020

Przegraną 2:4 z Koroną Kielce i wygraną 1:0 ze Stalą Mielec ełkaesiacy zakończyli sześciodniowe zgrupowanie w ośrodku Rado Resort w Woli Chorzelowskiej. W sparingach ze spadkowiczem z PKO Ekstraklasy i beniaminkiem tychże rozgrywek szansę zaprezentowania się dostali od sztabu trenerskiego wszyscy piłkarze, którzy byli tego dnia w pełni sił.

Najpierw formę ełkaesiaków testowali kielczanie i do przerwy wydawało się, że mecz ten może zakończyć się wysokim zwycięstwem podopiecznych Wojciecha Stawowego. Już w szóstej minucie bramkarza rywali pokonał bowiem Pirulo, a po kolejnych ośmiu minutach akcję kolegów skutecznie z najbliższej odległości wykończył Adam Ratajczyk. Do przerwy łodzianie zdecydowanie dominowali na boisku i wszystko wskazywało na to, że kolejne gole dla dwukrotnych mistrzów Polski są jedynie kwestią czasu. Zdecydowanie najlepszą okazję do podwyższenia prowadzenia zmarnował tuż przed końcem pierwszej połowy Pirulo, któremu zabrakło precyzji przy wykończeniu sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Po zmianie stron „Rycerze Wiosny” dalej grali w tym samym składzie, a rywali zaczęli dokonywać kolejnych roszad personalnych, co wobec ponad 30-stopniowego upału stopniowo zaczęło wpływać na przebieg wydarzeń na boisku. W 50. minucie Przemysław Szarek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił kontaktowego gola. Później wynik długo nie ulegał zmianie, ale w samej końcówce podopieczni Macieja Bartoszka aż trzykrotnie zdołali zmusić do kapitulacji debiutującego w łódzkiej drużynie Michała Kota.

ŁKS Łódź – Korona Kielce 2:4 (2:0)

  • Bramki dla ŁKS-u: Pirulo 6, Adam Ratajczyk 14
  • Bramki dla Korony: Przemysław Szarek 50, Mateusz Sowiński 82, Wiktor Długosz 87, zawodnik testowany 89

Składy:

  • ŁKS Łódź: Dawid Arndt (70 Michał Kot) – Artur Sójka, Carlos Moros Gracia, Mieszko Lorenc, Tadej Vidmajer, Jakub Tosik, Piotr Gryszkiewicz, Dragoljub Srnić, Pirulo, Adam Ratajczyk, Łukasz Sekulski (70 Piotr Tazbir).
  • Korona Kielce: Marek Kozioł (46 Jakub Osobiński) – Grzegorz Szymusik, Themistoklís Tzimópoulos (75 Krzysztof Kiercz), Przemysław Szarek, Kornel Kordas (84 Bartosz Prętnik) – zawodnik testowany, zawodnik testowany (46 Iwo Kaczmarski), Mateusz Cetnarski, zawodnik testowany (69 Mateusz Sowiński), Daniel Szelągowski (46 Wiktor Długosz) – Jacek Kiełb (66 Maciej Firlej).


Zaledwie kwadrans po ostatnim gwizdku sparingu z Koroną na boisku w Woli Chorzelowskiej pojawiła się zupełnie inna jedenastka ŁKS-u, naprzeciw której wybiegli tym razem gracze Stali Mielec. Spotkanie wywołało spore zainteresowanie wśród miejscowej publiczności, ale trudno się temu dziwić, bo to właśnie mielczanie nazajutrz w tym samym ośrodku mieli zaplanowany początek zgrupowania. Pierwsze minuty tej rywalizacji, która również odbywała się w iście afrykańskim upale, były wyrównane i raz po raz pod obiema bramkami dochodziło do ciekawych sytuacji. Długo nie przekładało się to jednak na zmianę wyniku. Aż po pół godzinie gry błąd mieleckiej defensywy wykorzystali grający wysokim pressingiem łodzianie i dzięki precyzyjnemu uderzeniu Przemysława Sajdak to ŁKS objął prowadzenie. Prowadzenie, którego nie oddał już do końca, choć w drugiej połowie rywale dokonali sporych zmian w składzie, a w zespole z al. Unii 2 na boisku pojawił się tylko jeden rezerwowy piłkarz. Mimo dużych obciążeń treningowych i wysokiej temperatury, gra zawodników z przeplatanką na piersi mogła się podobać, co dobrze wróży przed kolejnymi ich występami.

ŁKS Łódź – Stal Mielec 1:0 (1:0)

  • Bramka dla ŁKS-u: Przemysław Sajdak 31

Składy:

  • ŁKS Łódź: Arkadiusz Malarz – Jan Grzesik, Maciej Dąbrowski, Jan Sobociński, Adrian Klimczak – Kelechukwu Ibe-Torti, Maksymilian Rozwandowicz, Przemysław Sajdak (65 Piotr Tazbir), Antonio Domínguez, Michał Trąbka – Jakub Wróbel.
  • Stal Mielec: (skład wyjściowy) Karol Niemczycki – Wojciech Lisowski, Mateusz Żyro, Kamil Kościelny, Krystian Getinger – Mateusz Mak, Maciej Urbańczyk, Grzegorz Tomasiewicz, Maciej Domański, Andreja Prokić – Paweł Tomczyk.


POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]